najgłupsze rasy psów

Najgłupsze rasy psów istnieją? Czy pies może być głupi lub niezwykle inteligentny? Niektórzy twierdzą, że tak. My wiemy, że kluczem do posiadania fajnego psa jest wychowanie oraz odpowiednie podejście do czworonoga. Poniżej wątpliwa lista ras psów, które uznawane są za te niezbyt mądre. 

Najgłupsze rasy psów, to określenie wynika z ciężkiego charakteru, powolnego przyswajania komend czy słów. Psy rozumieją nie tylko takie słowa jak siad, leżeć czy waruj, mogą także wiedzieć co oznacza spacer, jedzenie, miska czy smakołyk.

Istnieje kilka ras psów, które uważa się za “najgłupsze”, ile w tym prawdy? Zapewne nie wiele. Pamiętajmy, że każdy pies ma swój charakter, jeden będzie bardzo szybko łapał komendy, chciał się uczyć, inny za to będzie wolał leżeć do góry brzuchem na kanapie. 

Najgłupsze rasy psów: Basset hound

Bassety niestety są bardzo uparte, często także niezależne. Niezbyt lubią się słuchać, a co za tym idzie nie należą do zbyt posłusznych psów. Kilka razy w ciągu roku mocno linieją, co bywa uciążliwe, szczególnie jeśli musimy wtedy odpalać odkurzacz co godzinę. Właściciele tych psów, twierdzą, że nie ma przedmiotu, którego nie byłyby w stanie zjeść, nawet jeśli nie do końca mieści im się w pysku. Przywiązują się jednak bardzo do właściciela, uwielbiają inne psy czy kontakt z dziećmi.

Najgłupsze rasy psów: Shih-tzu

Shih-tzu nie cieszą się zbyt dużą pozytywną opinią. Wynika to raczej z awersji do ich wyglądu, jednak charakter również mają dość ciekawy. Choć oddane i wierne, nie podporządkowują się całkowicie woli człowieka. Niektórzy mówią, że są kotami w psim wcieleniu, czyli bardzo indywidualne, chodzą własnymi ścieżkami. 

Najgłupsze rasy psów: Mastif

Ta rasa ma łagodne usposobienie, ale silny charakter. Bywają dość kosztowne w utrzymaniu. Są jednak mocno uparte, a ich nieco flegmatyczny styl może nadać im nieco głupkowatego wyglądu. Reagują jednak bardzo szybko, nie lubią być samotne, ciężko dostosowują się do nowych warunków. Swojego właściciela kochają jednak na zabój!