Najgłupsze rasy psów istnieją? Czy pies może być głupi lub niezwykle inteligentny? Niektórzy twierdzą, że tak. My wiemy, że kluczem do posiadania fajnego psa jest wychowanie oraz odpowiednie podejście do czworonoga. Poniżej wątpliwa lista ras psów, które uznawane są za te niezbyt mądre. 

Najgłupsze rasy psów, to określenie wynika z ciężkiego charakteru, powolnego przyswajania komend czy słów. Psy rozumieją nie tylko takie słowa jak siad, leżeć czy waruj, mogą także wiedzieć co oznacza spacer, jedzenie, miska czy smakołyk.

Istnieje kilka ras psów, które uważa się za “najgłupsze”, ile w tym prawdy? Zapewne nie wiele. Pamiętajmy, że każdy pies ma swój charakter, jeden będzie bardzo szybko łapał komendy, chciał się uczyć, inny za to będzie wolał leżeć do góry brzuchem na kanapie. 

Najgłupsze rasy psów: Basset hound

Bassety niestety są bardzo uparte, często także niezależne. Niezbyt lubią się słuchać, a co za tym idzie nie należą do zbyt posłusznych psów. Kilka razy w ciągu roku mocno linieją, co bywa uciążliwe, szczególnie jeśli musimy wtedy odpalać odkurzacz co godzinę. Właściciele tych psów, twierdzą, że nie ma przedmiotu, którego nie byłyby w stanie zjeść, nawet jeśli nie do końca mieści im się w pysku. Przywiązują się jednak bardzo do właściciela, uwielbiają inne psy czy kontakt z dziećmi.

Najgłupsze rasy psów: Shih-tzu

Shih-tzu nie cieszą się zbyt dużą pozytywną opinią. Wynika to raczej z awersji do ich wyglądu, jednak charakter również mają dość ciekawy. Choć oddane i wierne, nie podporządkowują się całkowicie woli człowieka. Niektórzy mówią, że są kotami w psim wcieleniu, czyli bardzo indywidualne, chodzą własnymi ścieżkami. 

Najgłupsze rasy psów: Mastif

Ta rasa ma łagodne usposobienie, ale silny charakter. Bywają dość kosztowne w utrzymaniu. Są jednak mocno uparte, a ich nieco flegmatyczny styl może nadać im nieco głupkowatego wyglądu. Reagują jednak bardzo szybko, nie lubią być samotne, ciężko dostosowują się do nowych warunków. Swojego właściciela kochają jednak na zabój!

Najgłupsze rasy psów: Beagle

Beagle są dość niepozorne z wyglądu, jednak ich bardzo silny instynkt myśliwski może sprawiać kłopoty nie tylko na spacerach, ale i w domu. Wymagają bardzo dużo ruchu i uwagi od opiekuna. Bywają uparte i mocno samowolne.

Najgłupsze rasy psów: Pekińczyk

Pekińczyk, choć niepozorny z wyglądu, bywa bardzo uparty i niezależny. Potrafią być bardzo waleczne jak na psy tak niewielkich rozmiarów. Dodatkowo wymaga regularnej pielęgnacji, ponieważ obficie linieje. Miewają one także duże problemy z układem oddechowym.

Najgłupsze rasy psów: Bloodhound

Bloodhound to bardzo wrażliwy psiak, można by powiedzieć, że aż nadmiernie. Wymaga bardzo starannej socjalizacji i wychowania. Są bardzo niezależnymi i upartymi psami, jednak wysoce wyrozumiałymi wobec dzieci. Uwielbiają rodzinną atmosferę, inne zwierzęta w domu, również nie są dla nich problemem.

Najgłupsze rasy psów: Borzoj

Czyli chart rosyjski bywają dość powściągliwe. Z jednej strony są spokojne, ale z drugiej bardzo pewne siebie. Mogą okazać się groźnym przeciwnikiem. Bywają jednak dość flegmatyczne. Zdecydowanie nie ochronią nas przed włamywacze, ponieważ nie szczekają za dużo.

Najgłupsze rasy psów: Chow-chow

Chow-chow są niewątpliwie pięknymi psami, bywają jednak niezależne i uparte. Czasem także agresywne. Mogą mieć problemy w kontaktach z innymi psami. Obficie linieją, wymagają więc częstej pielęgnacji. Silnie przywiązują się jednak do właściciela i sprawdzą się nawet w roli psa stróża. 

Najgłupsze rasy psów: Buldog

Buldogi angielskie nie lubią wysokich temperatur, są na nie bardzo mało odporne. Bywają także uparte i niezależne, choć wcale nie są agresywne i bojowe, jak mówią niektórzy. Mimo wrodzonej łagodności bywa jednak mało uważny. Może zrobić krzywdę, ponieważ nie zdaje sobie sprawy ze swojej siły i masy.

Najgłupsze rasy psów: Chart afgański

Chart afgański wymaga regularnej i pracochłonnej pielęgnacji. Ma bardzo silny instynkt pogoni. Nie sprawdzi się u osoby niezaznajomionej ze specyfiką rasy. Wymaga odpowiedniej ręki, ponieważ jest dość niezależny i zazwyczaj bardzo trudny do szkolenia.

 

najgłupsze rasy psów
Basset