niezwykły przyjaciel

Najlepszy przyjaciel. Każdy z nas słyszał przynajmniej raz w życiu o tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Wielu z nas potwierdziło tę tezę i uznało ją za kluczową w doborze swoich przyjaciół. Psiaki na całym świecie robią dosłownie wszystko, co tylko mogą, chcąc nam udowodnić, że są godne obdarzenia ich naszym zaufaniem. 

Najlepszy przyjaciel: czy to naprawdę pies?

Najlepszy przyjaciel… Zwykle nazywając tak kogoś, mamy na myśli kolegę, bądź koleżankę z dzieciństwa. Czasem jednak wspominamy słowa naszych babć, lub dziadków i za najlepszego przyjaciela uznajemy naszego czworonoga. Co takiego robią psy, żeby zdobyć naszą miłość i przyjaźń? Zebraliśmy kilka historii z całego świata, które idealnie to opiszą i odpowiedzą na to pytanie. Dziś przedstawimy jedynie dwie z nich, a kolejne będą ukazywały się stopniowo. 

  • zagubiony pies ratuje życie

Sąsiadka Yolandy Sevogii, Stacey Savige spytała Yolande czy mogłaby popilnować zagubionego teriera. Yolanda zgodziła się na propozycja, ale zastrzegła od razu, że nie będzie mogła z nim siedzieć przez cały czas. Obie kobiety były zaangażowane w odnalezienie prawowitego domu psiaka. Cztery dni później Yolanda nadal opiekowała się psem, którego zaczęli nazywać RaeLee (wymawia się Riley). Kiedy wróciła do domu z pracy, pies rzucił się na siatkowe drzwi i szczekał na nią szaleńczo. Gdy tylko otworzyła drzwi, RaeLee pobiegła do pokoju chłopców, gdzie Yolanda znalazła Christiana w trakcie gwałtownego ataku. RaeLee podbiegła do Christiana, ale gdy tylko Yolanda pochyliła się, by mu pomóc, pies milczał.

Gdyby nie przyszedł, by mnie złapać, neurolog powiedziałby, że Christian by się zakrztusił własną krwią i umarł – pisała Yolanda do ” Tampa Bay Times”

Następnego ranka mężczyzna o imieniu Randy rozpoznał teriera i skontaktował się z kobietami. Kiedy zobaczył płacz chłopców, zrobił coś czego nikt się nie spodziewał. Zaproponował bowiem, by pies został w swojej nowej rodzinie na stałe. 

  • pies opłakuje swojego zmarłego właściciela

Na początku 2011 roku odbył się pogrzeb Navy SEAL, Jona Tumilsona. Pojawiło się wtedy zdjęcie, które wzruszyło bardzo swoich odbiorców. Przedstawiały zdjęcia labradora, który leżał przy trumnie swojego właściciela. Hawkeye położył się przed trumną przy 1500 żałobników, uczestniczących w pogrzebie. Okazał tym samym lojalność, aż do ostatniej chwili. 

Najlepszy przyjaciel: zagubiony pies ratuje życie
Najlepszy przyjaciel: pies opłakuje swojego zmarłego właściciela

Zobacz także:

  1. Najbardziej znane psiaki na świecie. Bohaterowie i gwiazdy filmowe. Kojarzysz je?
  2. Czy pies naprawdę upodobania się do właściciela? Wyjątkowa galeria
  3. Pies polskiej GWIAZDY poważnie zachorował. Poprosiła o modlitwę swoich fanów