chihuahua

Najmniejszy pies świata. Jak sądzisz, który psiak uzyskał ten tytuł? Jeśli obstawiałeś psa należącego do małej rasy to słusznie.. Najmniejszym psem świata został pewien uroczy chihuahua o imieniu Miracle Milly. Maleństwo skradło serca już tysiącom internautów, którzy śledzą jej losy na bieżąco. Mowa o malusieńskiej suni rasy chihuahua.

Najmniejszy pies świata

Najmniejszy pies świata. Tytuł ten uzyskała sunia rasy Chihuahua, która mierzy 10 centymetrów i waży zaledwie 3 dekagramy. Wygląda jakby się dopiero urodziła, choć ma już skończone 7 lat. Urodziła się w 2011 roku. Przedstawiciele tej rasy ważą zwykle około 3 kilogramów i mierzą około 25 centymetrów w dorosłym życiu. 

Weterynarze nie dawali Milly zbyt dużych szans na przeżycie. Była na tyle maleńka, że nie widzieli zbyt wielu możliwości. Jej rozmiar był szokujący. Musiała przejść masę badań, by lekarze dowiedzieli się skąd wzięła się tak mała wielkość. Właścicielka walczyła o nią bardzo mocno i wierzyła, że sunia przeżyje. 

Chihuahua została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa

Vanessie Selmer nie potrafiła pogodzić się z tym, co powtarzali jej weterynarze. Postanowiła stanąć na wysokości zadania i podjąć walkę o życie swojego pieska. Co dwie godziny karmiła malucha kroplomierzem. Mimo wszystko czworonóg okazał się być bardzo silny. Przeżył, a do tego był okazem zdrowia. Została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako najmniejszy piesek na świecie. Naukowcy byli niezwykle zaciekawieni budową genetyczną Milly. Wpadli nawet na pomysł, by ją sklonować. 

Miracle Milly została sklonowana

W pierwszej wersji suczka miała być sklonowana 10 razy. Ostatecznie powstało aż 49 klonów maleńkiej suni. Klony narodziły się w 2017 roku w Korei Południowej. Nad jej wyjątkowością pracują naukowcy z całego świata. 

 – Oprócz malutkich rozmiarów Miracle Milly ma też wyjątkowy charakter. Nigdy nie szczeka i odzywa się tylko wtedy, kiedy czegoś potrzebuje. Bardzo dużo podróżuję ze swoją psiną. Ona jest naprawdę wyjątkowa. Kocham ją z całego serca. – przyznała właścicielka suczki.

Zobacz także:

  1. Mężczyzna uratował kilkadziesiąt zwierząt podczas kataklizmu. Wybrał na to nietypowy sposób
  2. Znaleźli kotka wielkości łyżeczki. Jego uroczy wzrost jest efektem choroby
  3. Myśleli, że uratowali zwykłe małe kotki. Okazało się, że są bardzo wyjątkowe