najrzadsze rasy psów

Najrzadsza rasa psów ma jedną cechę fizyczną, która znacząca odróżnia ją od innych czworonogów — ich języki są niebieskie. Tylko jedna rasa jeszcze może się pochwalić tak oryginalnym kolorem jęzora — chow-chow. Telomiany, bo o nich mowa, pochodzą z Malezji. Niestety najprawdopodobniej nigdy takiego psa nie zobaczysz.

Najrzadsza rasa psów na świecie pochodzi z Malezji. Jest to rodzima rasa psów, która wykorzystywana była jako psy myśliwskie. Powstały z krzyżówki dwóch dzikich gatunków. Wiecie jakich?

Najrzadsza rasa psów: telomian. Skąd pochodzi najrzadsza rasa psów?

Malezja jest krajem o mniejszej liczbie ludności niż Polska. Jako kraj mogą się jednak pochwalić rodzimą rasą psów, która przez miejscowych nazywana jest “kampung dog”. 

Oficjalna nazwa rasy to telomian. Jest to najrzadsza rasa psów na świecie. Powstała wskutek skrzyżowania australijskich psów dingo z dzikimi psami. 

Telomiany, choć przypominają standardowe psy, różnią się od nich znacząco. Są średnimi psami, ich sylwetka jest szczupła, a sierść krótko i gładka. Dodatkowo ich języki są koloru niebieskiego. Nie tylko wygląd wyróżnia je na tle innych ras, ale także ich umiejętności. Telomian potrafi skakać wyżej i lepiej niż niejeden kot. Skąd biorą się u tych psów aż takie umiejętności?

Najnowsza rasa psów. Ciekawe rasy psów

Ludzie, którzy stworzyli tę rasę, Orang Asli, ze względów bezpieczeństwa budowali domy na szczudłach. Chronili się w ten sposób przed dzikimi zwierzętami. Psy, które żyły z tym ludem musiały być niezwykle zwinne, żeby móc dostać się do domu. Telomiany musiały nauczyć się wspinać po 2-metrowych drabinach. Jeśli nie wierzycie, poniżej znajduje się film z tolemianem w roligłównej — wspinaa się lepiej, niż nie jeden kot.