Psy

Największy pies na świecie – ranking największych ras

 

Największy pies na świecie ranking największych ras

Jeśli szukasz największego psa na świecie, nie szukaj dalej. Purely Pets oferuje wysokiej jakości polisy ubezpieczeniowe dla psów, które są łatwe do zrozumienia. Rasa ta ma od 28 do 30 cali wzrostu i waży od 100 do 120 funtów. Ze względu na swoje niemieckie pochodzenie jest często określana mianem „łagodnego olbrzyma” ze względu na swój słodki temperament. Ten masywny pies wymaga codziennych ćwiczeń, więc może wydawać się nieco onieśmielający, ale jego wielkość i waga sprawiają, że jest wart wysiłku.

1. dog niemiecki – najwyższy pies na świecie

Duń wielki, czyli dog niemiecki, jest najwyższym psem na świecie. Zazwyczaj mierzy około 35 cm, choć samce doga niemieckiego bywają nieco mniejsze. Zeus, dog z Otsego w stanie Michigan, był najwyższym psem na świecie w latach 2012 i 2013. Choć jest wyższy od innych ras, nadal znany jest ze swojej łagodności.

Podobno dog niemiecki został stworzony przez Niemców do polowania na dziki. Jednak, jak w przypadku każdej innej rasy, ich wysokość może być bardzo różna. W niektórych przypadkach najwyższy pies na świecie może nawet nie być najwyższy w swojej rasie. Najwyższą miarą psa jest jego wysokość w kłębie. Z tego powodu dog niemiecki może wydawać się niższy od doga wielkiego.

W przeszłości wilczarz irlandzki był potężnym i dostojnym myśliwym. Jego wielkość sprawiała, że był idealnym towarzyszem polowań i pomogła temu krajowi przetrwać Imperium Rzymskie. Wilczarze irlandzkie osiągają około 36 centymetrów wzrostu i ważą około 180 funtów. Psy te są kochane i cierpliwe, a ich sierść jest szorstka. Owczarek anatolijski jest najstarszym udomowionym psem na świecie, pochodzącym z regionu Anatolii w Turcji. Jest to zacięta i lojalna rasa i jest uważana za najwyższą rasę psów na świecie.

Inną słynną rasą olbrzymów jest bernardyn. Pochodzące ze szwajcarskich Alp psy te były wykorzystywane do odnajdywania zaginionych ludzi i zapobiegania lawinom. Dziś jednak są popularne jako zwierzęta domowe i w filmach. Są również bardzo przyjazne i czułe, dzięki czemu podbiły serca wielu miłośników psów na całym świecie. Nic dziwnego, że psy te są najwyższe na świecie.

2. wilczarz irlandzki – wielki myśliwy

Wilczarz irlandzki to wielki myśliwy, ale łagodny towarzysz, który uwielbia spędzać czas z ludźmi. Psy te są inteligentne, lojalne i łatwe w szkoleniu. Są też cierpliwe i łagodne, świetnie dogadują się z dziećmi. Ze względu na swoje rozmiary najlepiej nadają się do domu, w którym są starsze dzieci. Jeśli jednak planujesz hodowlę wilczarza irlandzkiego, powinieneś wziąć pod uwagę jego temperament.

Wilczarz irlandzki ma szorstką, wełnistą sierść, która doskonale nadaje się do polowań w gęstych zaroślach. Charakterystyczna broda i brwi wilczarza przyciągają wielu wielbicieli. Wilczaki są duże i ciężkie – ważą co najmniej 120 funtów – i osiągają około 32 cali wzrostu. Chociaż wilczarz irlandzki jest mniejszy niż szkocki pies gończy, nadal jest wielkim łowcą. Muszą być socjalizowane i powinny mieć podwórko lub bezpieczny wybieg.

Wilczarz irlandzki to jedna z najstarszych ras psów na świecie, której początki sięgają 273 r. p.n.e. Używano ich do polowań na dużą zwierzynę, zwłaszcza dziki i jelenie. Ich ogromne rozmiary sprawiały, że doskonale nadawały się do polowania na duże zwierzęta i były cenione przez szlachtę starożytnej Irlandii. W przeszłości wilczarz irlandzki był wykorzystywany do prowadzenia wojen i ściągania opancerzonych wojowników z koni.

Mimo że wilczarz irlandzki jest łagodnym zwierzęciem, może wyrządzić krzywdę, zwłaszcza osobom starszym lub nie w pełni sprawnym. Psy tej rasy często uderzają w biodra ludzi, którzy przyjmują niestabilną postawę. W rezultacie psy te są często podatne na upadki i przewracanie ludzi. Choć psy te mogą być wspaniałymi towarzyszami, mogą również powodować problemy, takie jak rak czy zapalenie płuc. Dlatego należy o tym pamiętać, wybierając wilczarza irlandzkiego do swojego domu.

3. Mastif angielski – najcięższy pies świata

Mastif angielski jest rekordzistą świata pod względem wagi. Przy wadze dorosłego osobnika wynoszącej około 250 funtów mastif angielski waży więcej niż lodówka. Mastif angielski od tysięcy lat żyje u boku człowieka, strzegąc zamków, a nawet pomagając angielskim żołnierzom w walce. Mastiffy są łagodnymi i kochającymi psami, ale ich ogromne rozmiary mogą stanowić wyzwanie dla niektórych właścicieli. Są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi, ale wymagają odpowiedniej przestrzeni i zasobów.

Mastif angielski jest jedną z najstarszych ras psów w historii. Znana ze swojej lojalności i przywiązania, rasa ta ma wyjątkową osobowość. Mimo swoich rozmiarów są niezwykle inteligentne i muszą być szkolone od najmłodszych lat. Jeśli planujesz wychowywać mastifa, pamiętaj, że jest to rasa dość wrażliwa i może przypadkowo skrzywdzić Ciebie lub innych ludzi.

Mastif angielski, czyli Old England Mastiff, jest również najwyższą rasą psów. Mając 71 cali wzrostu, jest potężnym towarzyszem, a przy tym jest bardzo potulny. Psy te nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, ale wymagają ogromnej ilości ruchu. Ważą od 100 do 150 funtów. A jeśli chodzi o najcięższe psy świata, to bez względu na rasę są one zdecydowanie jedyne w swoim rodzaju!

Mastif angielski jest jednym z najcięższych psów świata i jest doskonałym zwierzęciem domowym. Warto wcześnie rozpocząć szkolenie mastifa, ponieważ nie reaguje on dobrze na surowe metody szkoleniowe. Mastify bardzo dużo bekają i są znane z tego, że głośno chrapią. Te cechy sprawiają jednak, że mastif angielski jest wspaniałym psem, którego warto mieć w domu.

4. Owczarek kaukaski – olbrzym ze Związku Radzieckiego

Ogromny olbrzym ze Związku Radzieckiego, owczarek kaukaski, jest bliskim krewnym zarówno mastifa azjatyckiego, jak i owczarka bałkańskiego. Olbrzymy te były niegdyś wykorzystywane przez armię cara Armenii w I wieku p.n.e. Były hodowane jako psy stróżujące. Hodowano je jako psy stróżujące dla wojska, a w latach 20. XX wieku rasa ta zaczęła się cieszyć dużą popularnością w ZSRR. Owczarek kaukaski po raz pierwszy pojawił się na Zachodzie w latach trzydziestych XX wieku, a następnie w 1996 roku został włączony do Foundation Stock Service Amerykańskiego Kennel Clubu.

Owczarek kaukaski, olbrzym ze Związku Radzieckiego, waży średnio ponad 50 kilogramów, a samiec może osiągnąć wagę 70 kilogramów. Smukłe, muskularne ciało z mocnymi nogami i dużymi, owalnymi łapami uzupełnia masywna głowa. Duże białe zęby i szerokie czoło dodają tej rasie imponującego wyglądu. Duża, muskularna głowa dominuje w ogólnym wyglądzie psa.

Owczarek kaukaski jest dużym, silnym psem, który doskonale sprawdza się w roli psa stróżującego. Jego imponujący wygląd i silna chęć obrony sprawiają, że jest to pies niebezpieczny, należy więc pamiętać o nadzorowaniu psa, gdy przebywa sam na sam z dziećmi. Pamiętaj też, że psy te mają silny instynkt terytorialny, więc musisz je dobrze wyszkolić, aby nie stanowiły dla nikogo zagrożenia.

Owczarek kaukaski znany jest również pod nazwą Nagazi. Ten olbrzym został wyhodowany na potrzeby armii radzieckiej. Hodowcy wyhodowali tę rasę ze względu na jej zdolność do polowania, a olbrzymy ze Związku Radzieckiego nie są tu wyjątkiem. Ich siła i inteligencja sprawiają, że są wspaniałym towarzyszem dla rodziny i przyjaciół. Są również dobrymi towarzyszami dla dzieci i mogą pomóc w zapobieganiu nadpobudliwości.

5. Bernardyn – kolos z gór

Rasa psów od dawna ceniona za swoje zdolności ratownicze, bernardyn jest znany z ratowania ludzi z gór od XVIII wieku. Pierwotnie psy te były hodowane przez mnichów w Alpach. Psa wyhodowano ze względu na jego siłę, aby mnisi mogli wykorzystywać go jako zwierzę ratownicze na niebezpiecznych górskich szlakach. Pierwsi przodkowie tej rasy znani byli jako „Barry” i przypisuje się im uratowanie aż 40 osób.

Pierwotny bernardyn był kiedyś wykorzystywany do walk psów. Zwierzęta te były wykorzystywane do tej pracy i uzbrojone w broń. Chociaż nie istnieją żadne historyczne zapisy dokumentujące występowanie tych ataków, Fundacji Barry udało się z powodzeniem wyhodować prawdziwe bernardyny. Fundacja posiada muzeum poświęcone temu zwierzęciu i prowadzi programy hodowlane, których celem jest produkcja większej liczby prawdziwych bernardynów. Poza pomaganiem ludziom, fundacja zbiera również pieniądze na cele charytatywne.

W przeciwieństwie do buldoga francuskiego o małej budowie, bernardyny potrzebują dużych domów. Psy tej rasy są znane z tego, że zrzucają dużo sierści, dlatego najlepiej czują się w domu z dużą ilością miejsca. Nie lubią jednak ekstremalnych upałów i powinny być wyprowadzane na dwór na kilka godzin dziennie. W związku z tym najlepiej nie pozostawiać psa na zewnątrz przez dłuższy czas.

Oprócz opiekuńczego charakteru bernardyn jest również bardzo łagodny i czuły. Jego łagodny temperament sprawia, że jest doskonałym towarzyszem. Są bardzo inteligentne i chętnie sprawiają przyjemność swoim właścicielom, choć czasami bywają uparte. Mimo to bernardyn jest psem wiernym i lojalnym. Ten kolos z gór od wieków jest uwieczniany w sztuce.

string(15) "sidebar_layouts" 1