national academy of sciences

National Academy of Sciences wydało szokujący raport, który zadziwił wszystkich. Według podanych w nim danych, ludzkość zabiła aż 83% zwierząt zamieszkujących ziemię, a także przyczyniła się do wyginięcia ponad 50% gatunków roślin. Te dane są naprawdę zatrważające. I aż strach pomyśleć nad tym, co będzie dalej.

National Academy of Sciences wydało szokujący raport

National Academy of Sciences upubliczniło stworzony przez siebie raport, który szokuje swoimi doniesieniami. Zgodnie z danymi, które zostały tam zawarte ludzkość odpowiedzialna jest za wyginięcie większości gatunków zwierząt i aż połowy gatunków roślin znajdujących się na ziemi.

Ludzie zaliczają się do bardzo małej części planety, tym samym zniszczenia, które zostały dokonane w trakcie naszego panowania przez ostatnie kilka tysiącleci – szokują. Te liczby są porażające. 

Zwierzęta uzależnione są od człowieka

Zdecydowana większość zwierząt, które przetrwały na naszej planecie o zwierzęta wykorzystywane do celów hodowlanych. Spośród ptaków pozostałych na świecie 70% to drób i inne ptaki hodowlane. Spośród pozostałych ssaków na świecie, 60% to zwierzęta gospodarskie, a aż 36% stanowią świnie. Dzikie zwierzęta to zaledwie 4%!

– To jest naprawdę szokujące. Ludzie stanowią mały procent wszystkich organizmów na ziemi, a powodują największe wyniszczenia. Kiedy układałem puzzle z moimi córkami, na obrazku było widać żyrafę stojącą obok słonia i nosorożca. Gdyby te puzzle miały być realistyczne, to na obrazku powinna znajdować się krowa stojąca obok innych krów, świń i kurczaków. – mówi Ron Milo, profesor z Izraelu.

Ziemia przeżywa szóstą masową falę ginięcia różnych gatunków

Inne badania również potwierdziły dane udostępnione w raporcie. Wynika z nich, że na całym świecie miliony populacji zwierząt zagrożonych jest wyginięciem. Jeśli przy końcówce tego stulecia średnia temperatura podwyższy się o 3,2 stopnia Celsjusza, różne gatunki zwierząt mogą stracić nawet połowę ich zasięgu geograficznego. 

Pamiętajmy, że wszystko zaczyna się od jednostki. Dlatego jeśli za powód nie dbania o środowisko podajesz fakt, że w pojedynkę i tak nic nie zmienisz – jesteś w błędzie. 

Raport: Ludzkość zabiła 83% wszystkich dzikich ssaków oraz wyniszczyła 50% roślin na Ziemi!

Zobacz także:

  1. Jeśli te zwierzęta umrą, ty też umrzesz. Ktoś zabił w Polsce 2 500 000 tych niewinnych stworzeń
  2. Firmy legalnie znęcają się nad zwierzętami. Czy ktoś to powstrzyma?
  3. Życie i śmierć zwierząt nic nie znaczy dla większości polaków. Czy to się zmieni?