Stowarzyszenie Ludzie Przeciw Myśliwym zapowiedziało, że złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Chodzi o kontrowersyjną sytuację, która miała miejsce w ramach Wielkiego Odpustu ku czci Matki Bożej w Tuchowie. Całe wydarzenie działo się w dniach 1-9 lipca, a 4 lipca miała miejsce coroczna pielgrzymka myśliwych, leśnicy i pracownicy parków krajobrazowych. Myśliwi mieli dość niezwykłą ofiarę do złożenia na ołtarzu.

Myśliwi robią to w imię Boga?

Kilka dni po odpuście na Facebooku, na profilu Łowiec Tarnowski pojawiła się fotograficzna relacja pielgrzymki myśliwych. Profil prowadzony jest przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie. Na zdjęciach widoczny jest martwy lis w koszyku, z oczami, w całości. Dość sceptycznie podchodzimy do takiej sytuacji, zwłaszcza, że w zamyśle miała miejsce w imię Boga.

Reakcja internautów

Internauci od razu zareagowali. Nazwali myśliwych: sadystami, mordercami i że całkowicie są pozbawieni ludzkich uczuć. Większość komentarzy nie nadaje się do publikacji na naszej stronie. Po fali krytyki – post usunięto. Ale jak wiadomo, w internecie nic nie ginie i post został udostępniony w sieci setki razy.

Kościół się na to zgadza

Organizacja “Ludzie Przeciw Myśliwym” podkreśla, że księża nie protestowali w związku z “podarkiem” niesionym przez myśliwych. Mimo, że takie zachowanie nie jest zgodne z doktryną chrześcijańską. Zdaniem znajomego zakonnika, który pozostaje w bliskich relacjach z fundacją, myśliwi składając taką ofiarę zbezcześcili miejsce kultu religijnego chrześcijan.

“To okrucieństwo przekracza już wszelkie granice, leśnicy z Tarnowa postanowili uświetnić swoją pielgrzymkę zwłokami zabitego lisa. Tak przygotowany makabryczny dar złożyli w ofierze na ołtarzu w kościele rzymskokatolickim” – czytamy na profilu stowarzyszenia Ludzie Przeciw Myśliwym.

W czasach, kiedy myśliwi i ich działalność budzi tyle kontrowersji Polski Związek Łowiecki powinien bardziej uważać na takie zachowania i sytuacje. Ludzie nie zapominają.

Zobacz także:

  1. Twój pies nie umie bez Ciebie żyć? Wiemy, jak możesz sobie poradzić z lękiem separacyjnym
  2. Gwiazda TVP o bałtyckich morświnach i fokach: to, to ścierwo, jak kret w ogrodzie
  3. Już wiemy, dlaczego tak kochamy nasze psy! Wyniki badań