W 2016 roku w Amatrice we Włoszech doszło do silnego trzęsienia ziemi. Siła wstrząsów wynosiła 6,2 w 10 stopniowej skali Richtera. Psi bohater i jego opiekun Fabiano Ettore przybyli na miejsce tragedii jako jedni z pierwszych. Tragedia dotknęła praktycznie całą środkową część kraju. Zginęło wtedy 294 osoby, a 2 500 ludzi zostało bez dachu nad głową. To wtedy o Kaosie usłyszał cały świat. Niestety psi bohater został zamordowany w bestialski sposób. Włosi są wstrząśnięci. 

Psi bohater przeszukiwał gruzy przez kilka tygodni

Kaos ze swoim właścicielem przeszukiwali gruzy miasta przez kilka tygodni od trzęsienia. Pomagali w wydobywaniu rannych razem z innymi ratownikami. Pies został okrzyknięty bohaterem Włoch. Pomagał także po trzęsieniu ziemi w Nursji. Bral także udział w poszukiwaniach zaginionych osób.

Psi bohater, Kaos został otruty

Włosi nie mogą uwierzyć w to co się stało. Właściciel Kaosa poinformował o śmierci psa. Został bestialsko otruty. Odnalazł go jego właściciel w swoim ogrodzie. Ktoś podrzucił trutkę przez ogrodzenie.

Post, który opublikował opiekun po śmierci Kaosa został od soboty udostępniony blisko 70 tysięcy razy. Poniżej tekst postu z profilu mężczyzny.

– Żegnaj mój przyjacielu!!!!! Zostawiłeś, pustkę w moim sercu. Rób to co kochasz, ratuj ludzi nadal, tam gdzie jesteś. Przecież to kochasz. Nie próbuj nienawidzić tych, którzy ci to zrobili. Tę osobę i tak dopadnie sprawiedliwość, na koniec życia zostanie pewnie samotny i w samotności będzie umierał. Kaos, mam co wspominać. Widziałem wiele, wielu pomogliśmy, ale wielu nie mogliśmy. Pracowałeś dzień i noc, oczywiście dbałem, żeby nic Ci się nie stało.. Byłeś lojalnym przyjacielem dzieliliśmy dom, kanapę, wszystko.. Biegnij mój przyjacielu, biegnij, nie przestawaj. Pewnego dnia znów będziemy – post Fabiana Ettore

Policja wszczęła dochodzenie w sprawie otrucia psa. Władze zapowiadają zaostrzenie kar za znęcanie się nad zwierzętami. Sprawa Kaosa niezwykle oburzyła Włochów.

psi bohater

Zobacz także:

  1. BESTIA! Żywcem zakopał 7 szczeniaków. Koniec historii jest NIEZWYKŁY
  2. Przypalali psa papierosami i połamali łapy. To, co zrobił na koniec ROZCZULA
  3. Pies i upał. Jak sprawić, żeby nie cierpiał i było mu lżej