nieleczenie chorego psa

Nieleczenie chorego psa nie jest tylko bestialstwem, ale pochodzi pod znęcanie się nad zwierzętami. Każdy pies niezależnie od rasy czy wieku zasługuje na odpowiednie traktowanie. Co to oznacza? Musimy zaopiekować się należycie naszym psem. Poza wizytą w celu szczepienia musimy go leczyć, kontrolować jego stan zdrowia, odrobaczać i zabezpieczać przed kleszczami.

Nieleczenie chorego psa powinno być surowo karane! Do złego stanu zdrowia możemy doprowadzić psa poprzez bagatelizowanie jego chorób, złe karmienie, brak wyjścia na spacery czy stałego dostępu do wody. Są to pierwsze rzeczy, które sprawdza Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, po otrzymaniu zgłoszenia.

Nieleczenie chorego psa. Jakie są obowiązki właściciela psa?

Szczepienia na wściekliznę w naszym kraju są obowiązkowe. Każdy pies musi być co rok szczepiony. Dlaczego? Jest to bardzo niebezpieczna i przede wszystkim nieuleczalna choroba, o której więcej możecie przeczytać tutaj. Szczepienia na choroby zakaźne nie są już obowiązkowe, jednak warto i tak je wykonać. Kiedy więc nieleczenie jest znęcaniem się nad zwierzętami?