niepełnosprawny pies

Niepełnosprawny pies wiąże się z na pewno z większą ilością obowiązków. Jednak posiadanie takiego czworonoga niewiele zmienia pod względem miłością, jaką potrafi obdarzyć. Niepełnosprawne zwierzęta czują tak samo, jak pełnosprawne. Różnią się zazwyczaj jedynie budową ciała lub motoryką. Niestety część osób nie chce takich zwierząt i je porzuca. To właśnie spotkało psiaka z tej historii. Przez zdeformowany pyszczek miał zostać uśpiony. 

Niepełnosprawny pies znaleziony na plaży w Puerto Rico

Na plaży w Puerto Rico znaleziono chorego pieska o imieniu Murray. Ludzie bardzo często zostawiają na tej plaży zwierzęta, których już nie chcą. Taki los własnie spotkał niepełnosprawnego psiaka. 

Znaleziony piesek miał bardzo zdeformowany pyszczek, który był efektem śmiertelnego wirusa, który atakował jego układ nerwowy. Początkowo nikt nie wierzył, że zwierzak przeżyje. Postanowiono więc go uśpić. Kiedy nadszedł ten dzień, jeden z weterynarzy w ostatnim momencie zmienił zdanie… – Kiedy położyliśmy Murraya na stole, on zaczął się cieszyć i machać ogonkiem. Weterynarz zwyczajnie nie mógł go uśpić – mówił jeden z pracowników

Wysoka śmiertelność. Niepełnosprawny pies miał wiele szczęścia

80% zwierząt cierpiących na tę chorobę po prostu umiera. Mimo tego postanowiono spróbować mu pomóc. Ku zdumieniu wszystkich, piesek po kilku dniach leczenia zaczął czuć się lepiej. Wciąż miał lekkie problemy zdrowotne, jednak jego życiu nic już nie zagrażało.

Wkrótce piesek znalazł nowy, wspaniały dom. Dla nowej rodziny Mackenzie Gallant żadna przypadłość i choroba nie miała znaczenia. Postanowili go adoptować.

niepełnosprawny pies

niepełnosprawny pies

Zobacz także:

  1. Słoń padł podczas walki, 300 innych go pożegnało. To nagranie rozerwie Twoje serce
  2. Został sklonowany 50 razy, waży 30 gramów. Najmniejszy psa świata
  3. Polski gwiazdor adoptował gigantycznego psa. Jego historia go urzekła