nietoperz

Internet pełen jest słodkich kotków, piesków i innych malutkich zwierzątek. Jest też od groma osób, które uwielbiają oglądać filmy z bardziej egzotycznymi zwierzakami. Ja osobiście uwielbiam lotopałanki i jeże pigmejskie. Tym razem jednak zostawiam was z genialnym filmem. W roli głównej nietoperz jedzący banana. 

Czy można hodować nietoperza w domu?

W Polsce łapanie nietoperzy jest nielegalne. Te zwierzęta podlegają ochronie w naszym kraju. Bardzo trudno w Polsce zakupić natomiast zwierzę pochodzące z legalnego źródła i mające wszystkie potrzebne certyfikaty, w tym o kwarantannie. Bez kwarantanny takie zwierzaki mogą przenosić na ludzi groźne wirusy i bakterie. 

Jedynym gatunkiem nietoperza, który można hodować w Polsce, to rudawka nilowa. Jest to odmiana owocożerna. Oczywiście istnieje możliwość nabycia innych gatunków, ale jest to – jak pisałam wyżej – nielegalne. 

Nietoperz. Jak przygotować mu wolierę? 

Nietoperz to zwierzę nocne, więc jeśli zastanawiasz się nad tym latającym pupilem, rozważ czy nie będzie Ci przeszkadzać jego tryb życia. Jest odwrotny do ludzkiego i nie mam tu na myśli spania do góry nogami. 

Nietoperze potrzebują naprawdę dużej woliery lub osobnego pomieszczenia. Musi być odpowiednio duże, żeby zwierzak miał szansę latać i mocno ogrzewane. Najlepiej nietoperze będą czuć się jednak w stadzie. Nie jest dobrym pomysłem hodowanie jednego – może to się odbić na jego psychice. 

BONUS! PONIŻEJ ZOBACZYCIE NAJBARDZIEJ UROCZE BURRITO Z MAŁEGO NIETOPERZA

DRUGI BONUS! Ludzka parodia filmiku z nietoperzem jedzącym banana

Zobacz także:

  1. Polskie schronisko jest piekłem dla zwierząt? Dyrektor się tłumaczy
  2. Jedyny polityk, który nie chciał wyższych kar dla sadystów krzywdzących zwierzaki
  3. Smutne fakty ze świata zwierząt. Kiedy je poznasz, będzie Ci bardzo przykro