Jest grupa ludzi, która uważa, że przy nie mają emocji i nie potrafią okazywać uczuć. Nie zgadzamy się z tą teorią. Psy potrafią kochać i przywiązywać się, nie tylko do ludzi. Przyjaźń z psem jest możliwa, jeśli pies czuje się przy Tobie bezpiecznie i jesteś jego przewodnikiem. Musisz o niego dbać, żeby był w stanie Ci zaufać w stu procentach. U zwierzaków przyjaźnie mogą się narodzić pomiędzy pomiędzy różnymi gatunkami. Niezwykłe przyjaźnie w świecie zwierząt nie są rzadkością. Założymy się, że zakochasz się w tych zwierzakach.

Niezwykłe przyjaźnie w świecie zwierząt

Niezależnie od tego, jak te międzygatunkowe przyjaźnie z poniższych historii się nawiązały. Wniosek jest jeden, wszystkie zwierzęta mają uczucia i są często o wiele bardziej skomplikowane pod względem emocjonalnym, niż nam się wydaje.

Niezwykłe przyjaźnie w świecie zwierząt: Bubbles – słoń afrykański i labradorka Bella

przyjaźnie w świecie zwierząt

Mimo wielkiej różnicy w wielkościach, Bubbles i Bella są nierozłączni. Słoń zamieszkał w rezerwacie safari w USA, po tym jak został uratowany przed kłusownikami. Psiak w rezerwacie mieszkał już wcześniej. Zwierzaki odkąd się poznały, nie odstępują siebie na krok.

Niezwykłe przyjaźnie w świecie zwierząt: Żyrafa Bea i strusica Wilma

przyjaźnie w świecie zwierząt

Bea i Wilma mieszkają razem w rezerwacie Busch Garden w Stanach Zjednoczonych. Odkąd się poznały, stały się najlepszymi przyjaciółkami. Ich wybieg mierzy około 65 akrów. Zwierzaki jednak nie chodzą własnymi ścieżkami, cały czas chcą być, jak najbliżej siebie.

Niezwykłe przyjaźnie w świecie zwierząt: Pies Tinni i lis Sniffer

przyjaźnie w świecie zwierząt

Tinni i Sniffer uwielbiają spędzać ze sobą czas. Poznały się w norweskich lasach i od tego czasu najbardziej lubią chodzić na spacery w swoim towarzystwie. Właścicielowi Tinniego udało się uchwycić urocze momenty ich zabaw.

Niezwykłe przyjaźnie w świecie zwierząt: pies Milo i lew Bonedigger

przyjaźnie w świecie zwierząt

Milo, to drobny jamnik, który postanowił zająć się małym lwim dzieckiem. Od samego początku stali się nierozłączni. Milo z wielką dokładnością dbał o lwiątko, a przyjaźń się umacniała. Nie przeszkadzało w tym nawet to, że lew rósł. Obecnie lew waży 200 kilogramów, a jamniczek zaledwie 5. Mimo to, nadal są najlepszymi przyjaciółmi.

UDOSTĘPNIJ SWOIM ZNAJOMYM, JEŚLI UWAŻASZ, ŻE TE PRZYJAŹNIE SĄ NAPRAWDĘ NIEZWYKŁE

Jak widać, świat zwierząt zadziwia. Te przyjaźnie są dowodem na to, że psy – i nie tylko one – czują, potrafią kochać i nawiązują przyjaźnie. Dlatego każde zwierzę zasługuje na godne i dobre traktowanie.

Zobacz także:

  1. Pies i upał. Jak sprawić, żeby nie cierpiał i było mu lżej
  2. Pies może się odwodnić i umrzeć. Jak zachęcić psa do picia wody?
  3. W Polsce upały: Nie zostawiajcie psów w autach. APELUJEMY