Obrażony pies. Wiecie, że pies może być obrażony na swojego właściciela? Naukowcy udowodnili już, że sfera emocjonalna tych czworonogów jest o wiele bardziej skomplikowana, niż nam się dotąd wydawało. Mnóstwo ludzi sądzi nadal, że psiaki potrzebują jedynie zaspokojenia podstawowych potrzeb fizjologicznych. Nie jest to prawda. 

Czy pies może się obrazić na właściciela? Jak pogodzić się z psem?

Obrażony pies może być prawdziwym i bardzo poważnym problemem. Jak rozpoznać, że naszemu psu zmienił się nastrój? Uwierz na słowo, że to bardzo proste i rozpoznasz ten stan bez najmniejszego problemu. Jeśli Twój pies poczuje się obrażony, to zakomunikuje Ci to w sposób dla siebie wprost oczywisty, mową ciała. 

Obrażony pies:

 • nie będzie chciał do Ciebie podejść
 • kiedy go zawołasz, może nie przyjść na komendę
 • zacznie cieszyć się z samotnie spędzonego czasu
 • kiedy będziesz do niego mówił, będzie Cię ignorował. Ewentualnie możesz zauważyć wtedy zabawną sytuację, gdy Twój pies będzie Cię słuchał, ale nadal na Ciebie nie spojrzy

Dlaczego pies się obraża?

Jeśli już zauważyłeś, że pupil zachowuje się tak jakby był obrażony-zastanów się, co mu takiego zrobiłeś. Nikt przecież nie obraża się bez wyraźnego powodu. Coś się musiało wydarzyć. To mogło być coś drobnego. Pamiętaj, że nasze psy mają szacunkowo umysły trzylatków, więc bardzo łatwo je urazić, niewiele do tego potrzeba. Może na przykład nie pochwaliłeś go za coś, choć zrobił to dobrze? Miałam kiedyś taką sytuację, że mój pies z lękiem separacyjnym musiał zostać nauczony wchodzenia i przebywania w kennel klatce. Załapał bez żadnego problemu, do tego stopnia, że mały kombinator zaczął sam wymuszać na nas pochwały za samodzielne wchodzenie. Wyglądało to komicznie. Niestety kiedyś nie został pochwalony i się obraził. Dlaczego o tym mówię? Powody naprawdę mogą być błahe. 

Powody przez które zwierzak może być na Ciebie zły:

 • brak dodatkowego spaceru
 • brak pochwały
 • pochwała, która nie była wystarczającą nagrodą według czworonoga
 • nie chcesz się bawić jego ukochaną zabawką
 • oczekiwanie, że wykona komendę, która jest dla niego zbyt skomplikowana i trudna
 • przypadkowe nadepnięcie lub potknięcie się o psi ogon
 • kiedy po raz kolejny zostawiasz psa samego w domu i wychodzisz ze znajomymi
 • kiedy na oczach swojego przyjaciela, głaszczesz lub zachwycasz się innymi psami

Obrażony pies o imieniu Ralphie

Internauci mają to do siebie, że potrafią oszaleć na punkcie różnych zabawnych i rozczulających filmików. Tym razem internet oszalał na punkcie obrażonego Ralphiego. Kiedy filmik się zaczyna, nie wiemy i najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się, o co pies się obraził. Widać natomiast jego nadąsaną minę i próbę kontaktu zaaranżowaną przez właścicielkę. Kobieta próbuje dowiedzieć się o co psu chodzi i dlaczego zachowuje się jakby był obrażony. Dopiero kiedy całkowicie szczerze przeprosiła psiaka, ten pozwolił na odrobinę czułości. A mówią, że życie z psem jest proste i przyjemne. 

Obrażony pies Ralphie
Ralphie siedział z nietęgą miną i z początku nie chciał nawet spojrzeć na swoją ukochaną panią

Zobacz także:

 1. Ten film pokochały miliony ludzi! Mężczyzna chroni swojego psa przed deszczem
 2. Wybrali się na ryby. Zwierzaki, które wyłowili jednak rybami nie były
 3. Małe zwierzątka na zdjęciach. Widok tych malców roztopi każde serce