Opieka nad psem

Opieka nad psem, choć zwykle przyjemna i pełna rozrywek, nie jest zadaniem łatwym czy błahym. Pies tak samo, jak człowiek, może czuć się osamotniony i potrzebuje naszej uwagi. Jeśli np. zabierasz psa na spacer, nie zabieraj ze sobą telefonu, gdyż urządzenie może być przyczynkiem do depresji pupila.

Opieka nad psem wymaga czasu i poświęcenia. Fakt, że dajemy zwierzęciu jeść, prowadzimy je raz na rok do weterynarza, czasami głaszczemy i nie uprawiamy na nim przemocy, nie oznacza, że opiekujemy się nim prawidłowo.

Opieka nad psem: chcą tylko odrobiny naszej bliskości i czułości

Często nawet bardziej niż pełnej miski i zdrowia, psa obchodzi nasza bliskość i ciepło, które możemy mu nieodpłatnie ofiarować. Czworonogi nie są pozbawione uczuć i bardzo przywiązują się do właścicieli. Oprócz tego doskonale odczytują ludzkie intencje i nastroje, a te mają kluczowy wpływ na ich samopoczucie.

Nieokazywanie uwagi pieskowi może go poważnie zranić. Jeśli pies czuje, się niekochany i nie się z kim bawić, często popada w depresję, na którą istnieje tylko jeden lek – kontakt z człowiekiem.