opieka nad psem

Opieka nad psem, szczególnie troskliwa i wzorowa, wcale nie gwarantuje, że zwierze nigdy nie pożywi się swoim właścicielem. Straszny los zwłok zmarłych osób pokazują rozmaite statystyki kryminalne, które mają jeden wspólny mianownik – pies domowy objadł twarz zmarłego pana lub zmarłej pani. Co kryje się pod tak makabrycznym zachowaniem?

Opieka nad psem w zależności od rasy ma różny stopień trudności i wymagań. Temperament, potrzeby fizyczne i kosmetyczne, kwestie zdrowotne, wszystkie te czynniki powodują, że każdy pojedynczy czworonóg jest inny i inne powinno być do niego podejście.

Opieka nad psem nie gwarantuje bezpieczeństwa

Zwykle kochane i bezpieczne zwierzęta, które w ramach wdzięczności i czystej sympatii przywiązują się do człowieka, nigdy nie zrobią mu krzywdy. Wręcz przeciwnie, będą go broniły nawet do śmierci, co często każe im instynkt, lecz nigdy nie wykonają w jego stronę żadnych agresywnych przedsięwzięć.

Zdarza się jedna, że pies domowy urządzi sobie “ucztę” na ciele właściciela lub właścicielki, którzy zmarli w domu. Okazuje się, że nie jest to jedynie wynik głodu, a czegoś zupełnie innego. Kiedy więc najlepszy przyjaciel robi coś, co za przyjacielskie nie może zostać uznane?