oreo

Oreo, popularne na całym świecie ciasteczka, stały się niedawno obiektem zaciekłych ataków ze strony obrońców praw zwierząt. Słuszne pretensje skierowano wobec właściciela marki, firmy Mondelez. Produkt zabija rocznie tysiące zwierząt i przyczynia się do destrukcji środowiska naturalnego.

Oreo zostało pokochane przez konsumentów na całym świecie niemal natychmiast po pojawieniu się na rynku. Po raz pierwszy wyprodukowane i sprzedane w USA ponad sto lat temu są dziś najpopularniejszymi w Ameryce ciasteczkami.

Co roku klienci kupują ich setki miliardów na całym globie, często przyćmiewając sławą tradycyjne, miejscowe wyroby cukiernicze. Przekładane czarne ciastka z białym nadzieniem uwielbiane są także dzięki swym wegańskim właściwościom.

Niestety dla firmy i na szczęście dla cierpiących zwierząt, miłośnicy Oreo odchodzą od niego z powodów etycznych. Powodem jest fakt, że w skład osławionego frykasa wchodzi olej palmowy, przez który co roku niszczy się ogromne połacie lasów deszczowych i morduje tysiące zwierząt.