otoz animals

OTOZ Animals to organizacja zajmująca się ratowaniem zwierząt, które zazwyczaj z winy ludzi cierpią. Biorą udział w wielu interwencjach, stają oko w oko z właścicielami, którzy nie dbają o swoje zwierzęta lub – co gorsza – się nad nimi znęcają. Ta sytuacja nie dotyczyła jednak znęcania się, a martwych zwierząt powieszonych na balkonie. Miało to miejsce w centrum miasta. 

OTOZ Animals poinformowało niedawno o swojej kolejnej akcji ratunkowej, którą przeprowadzili w Jaśle. Sytuacja była na tyle gorsząca, że można ją spokojnie uznać za pewnego rodzaju prowokację poczynioną względem ludzi.

OTOZ Animals: „Tatusiu, dlaczego te pieski tak wiszą? Przecież je to boli”

Co się właściwie takiego wydarzyło i jak doszło do całego zdarzenia? Dwa lisie ogony i ciało martwego lisa wisiały na balkonie jednego z mieszkań w Jaśle. W okolicy znajdują się szkoły i przedszkola.

Jest to więc tym bardziej gorszące i karygodne zachowanie ze strony właściciela mieszkania. Absurdalne wydaje się również to, że przepisy nie zabraniają takiego czynu. Tym samym osobie, która się go dopuściła grozi jedynie mandat i upomnienie. Dlaczego? Myśliwych obowiązuje bowiem prawo łowieckie i honor.