otrucie psa

Otrucie psa na spacerze może mieć tragiczny skutek. Jeśli odpowiednio szybko nie zauważymy objawów i nie dowieziemy psa do weterynarza, może on nawet umrzeć. Poniżej pokazujemy listę miejsc, gdzie szczególnie należy zwrócić uwagę na nasze psiaki podczas spacerów.

Otrucie psa może mieć wiele podłoży. Nasz pupil może poczęstować się środkami czystości, zjeść coś złapanego w krzakach. Gorzej, jeśli trafi na kąski nafaszerowane i rozrzucone przez człowieka. Nie zrozumiemy, co kieruje takimi ludźmi. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby skazywać psa na śmierć w męczarniach? Pamiętaj, że w takiej sytuacji najważniejszy jest czas.

Otrucie psa. Czym mogli otruć mi psa?

Spacer nie zawsze jest tak spokojny i bezpieczny jak się wydaje. Wiele osób kocha zwierzęta, a zwłaszcza psy. Niestety nie każdy uważa je, za cudowne istoty. Niektórzy chcą zrobić im krzywdę, a boją się konsekwencji, jakie to niesie. 

Każdy właściciel czworonoga wychodzi z nim na spacer. Chodzimy na polany, do lasów, na place zabaw, ale także na trawniki wokół naszych osiedli czy kawałki zieleni wśród blokowisk. Te wszystkie miejsca, zwłaszcza te gdzie można schować coś, czego my na pierwszy rzut oka nie dostrzeżemy, są możliwą pułapką.

Czym trują psy? 

Nasze pieski, mogą zwęszyć kurząca wyglądem i zapachem, truciznę, w krzakach, gęstej trawie, zakamarkach budynków, pod śmietnikami, a nawet pod pokrywa śniegu. Znaleźć nasz psiak może np. kawałek kiełbasy. Potencjalnie nie groźny, jednak wypełniony gwoździami, haczykami, gwoździami, trutką czy nawet lekami.