owczarek australijski

Owczarek australijski to średniej wielkości, dość krzepki pies. Początkowo służył jako pies pasterski, lecz z czasem zaczął być wykorzystywany do towarzyszenia człowiekowi i psich sportów. Pokryty gęstą, bujną, prostą lub lekko falistą sierścią. Okazuje się jednak, że może posiadać dwa nosy. Zszokowany? Poznaj Toby’ego i zobacz jego piękne zdjęcia pod artykułem. 

Owczarek australijski z dwoma nosami. Jak to możliwe?

Owczarek australijski zazwyczaj budzi dość ciepłe emocje. Jednak Toby o którym zaraz przeczytacie przeszedł już samego siebie. Psiak ten jest bardzo inteligentny i niezwykle oddany swojemu właścicielowi. Cechuje go ogromna energia i radość, która towarzyszy każdej choćby najmniej chwili jego życia. Niestety jego podwójny nos mógł skazać go na samotność, a nawet uśpienie. Toby został znaleziony na ulicy przez jedną z grup ratowniczych. To właśnie dzięki nim znalazł się w schronisku, gdzie wypatrzył go jego przyszły właściciel. 

Szansa, której nikt się nie spodziewał

– To najładniejszy i najfajniejszy pies, jakiego kiedykolwiek widziałem. Jego czas się kończył, zdecydowałem więc, że pojedzie z nami do domu – powiedział Todd Ray, nowy właściciel psa. – Toby jest najsłodszym psem na świecie. Kocha wszystkich, uwielbia bawić się i tulić na kanapie – dodał. 

Wszyscy myśleli, że owczarek australijski z dwoma nosami nie znajdzie domu. Nikt go nie chciał i nikt się nim nie interesował, a schronisko to nie miejsce dla psa, w którym mógłby przebywać na stałe. Jego upośledzenie sprawiło, że schronisko podjęło decyzję, że uśpi zwierzę. Toby dzieliły godziny do wyroku, kiedy znalazł się mężczyzna, którego urzekła niecodzienna uroda psa. Jego podwójny nos w niczym mężczyźnie nie przeszkadza. Psiak zyskał prawdziwy dom i wygrał szansę na loterii. Mógł zginąć i odejść w zapomnieniu, a zyskał prawdziwą i kochającą rodzinę.