Strona główna Psy Bestie! Ukradli psa i skatowali. Kiedy go znaleziono, był całkowicie bezwładny

Bestie! Ukradli psa i skatowali. Kiedy go znaleziono, był całkowicie bezwładny

790
0
owczarek holenderski

Owczarek holenderski został porwany i bestialsko skatowany. Okrucieństwo ludzi naprawdę nie zna granic. Coraz częściej się o tym niestety przekonujemy. Jakiś czas temu przekonali się o tym mieszkańcy regionu Pilzno. W miejscowości Dobřany doszło do porwania psa. Szczęśliwie zwierzaka udało się odnaleźć, jednak jego stan był naprawdę ciężki.  

Bandyci ukradli psa rasy owczarek holenderski

Helena Potančoková przeżyła prawdziwy szok, gdy wróciła z biura do swojego domu. Wychodząc bowiem, zostawiła psa w kojcu. Kobieta podkreśla, że jej pupil miał dobre warunki na zewnątrz. Wszystko wydarzyło się w ostatnią niedzielę sierpnia. Kiedy tylko właściciele odkryli zniknięcie ich owczarka holenderskiego, zawiadomili najbliższy komisariat policji i rozpoczęli poszukiwania na własną rękę. Pojawiły się też prośby i apele w sieci społecznościowej. 

Owczarek holenderski odnaleziony

Szczęśliwie psa udało się odnaleźć. Jednak jego stan pozostawiał wiele do życzenia. Nie był wcale najlepszy. Dutche, czyli pies Heleny Potančokovy, doznał wielu urazów. Wskazuje to na to, że pies był bity przez te parę dni nieobecności w swoim własnym domu. 

 – Ma złamaną kość udową kilka razy, jest po operacji. Ale czeka na niego więcej, musi mieć zmiażdżoną i  złamaną miednicę,trzeba złożyć staw biodrowy. Uzdrawianie potrwa długo, może dłużej niż rok – powiedział smutno Potančok.

Co się stało?

Właściciele próbują się dowiedzieć, co się wydarzyło. I dlaczego ich owczarek holenderski jest w tak złym stanie. Niestety póki co nie ma żadnych tropów, które mogłyby prowadzić ku wyjaśnieniu całej historii. Sprawą zajmują się lokalne media i czeska policja. Mamy nadzieję, że sprawca maltretowania zwierzaka, szybko się znajdzie i odpowie za swój czyn. 

– Nie wiem dokładnie, co stało się Dutche. Ludzie piszą do mnie, że może uderzył go samochód lub pociąg, ale nie był wyraźnie zmącony. Nie chcę chyba myśleć, że ktoś tak celowo go skrzywdził , mam tego dość – powiedział drżącym głosem właściciel.

Australian Shepherd Dutch (5) jest po poważnej operacji, inni czekają na niego.
Owczarek holdenderski: Dutche został skradziony i najprawdopodobniej pobity. Nie mógł się ruszać. Czeka go wiele operacji.

Zobacz także:

  1. Przez brud nie mógł się ruszać i wypróżniać. Policja szuka okrutnego właściciela
  2. Psy wyrzucane z balkonu, podpalane, żywcem topione. Polacy nie mają serc
  3. Katował zwierzę. Leżało w odchodach, nie mogło się ruszać. Na jaką karę zasłużył?