Owczarek niemiecki
Owczarek niemiecki, który był ciągnięty za samochodem. Niestety zwierzak nie przeżył

Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych poszukuje sprawcy bestialskiego zabicia psa. Owczarek niemiecki w okrutny sposób był ciągnięty na lince za samochodem. Został znaleziony na DW633 między Maryninem a Stanisławowem w województwie Mazowieckim. Wolontariusze i pracownicy organizacji proszą o pomoc wszystkich, którzy mają informacje na temat tej makabrycznej sytuacji. 

Owczarek niemiecki był ciągnięty za samochodem na lince

Owczarek niemiecki został znaleziony w strasznym stanie na DW633. Z obrażeń dało się wywnioskować, że zwierzę było w brutalny sposób ciągnięte na lince za samochodem. 

Wokół jego szyi była głęboka, ropiejąca rana. Na łapach miał głębokie, przetarte rany aż do kości. To tylko potwierdza przypuszczenia, że owczarek niemiecki był ciągnięty po asfalcie na lince. U psiak wykryto także złamanie trzeciego kręgu szyjnego oraz zwichnięcie łapy – są to zapewne efekty walki z samochodem i bólem. 

Niestety pomoc dla psiaka przyszła za późno. Ze względu na bardzo zły stan zwierzaka, weterynarz musiał podjąć decyzję o uśpieniu. 

Owczarek niemiecki nie przeżył. Szukamy sprawcy

Tak jak wspomnieliśmy, nie udało się uratować psa. Jego stan był zbyt ciężki, a zwierzak za bardzo cierpiał. 

Sponsorzy, którzy dowiedzieli się o tej bezdusznej i bestialskiej sytuacji, przekazali nagrodę w wysokości 16.000 złotych za wskazanie sprawcy. 

Jeśli masz jakieś informacje na temat zdarzenia, właściciela psa lub samego czworonoga – skontaktuj się z fundacją lub najbliższym posterunkiem Policji. 

Telefon do fundacji: 795 845 242 

E-mail do fundacji: fpbm_adopcje@wp.pl 

Dla przypomnienia. Do zdarzenia doszło 15 sierpnia na DW633. Miało to miejsce między miejscowościami Marynin a Stanisławów w województwie mazowieckim. 

Czytaj także: Gwiazdy zabijają zwierzęta regularnie, przyznali się. A ty się przyznasz?

Jeśli masz jakieś informacje na temat zdarzenia, właściciela psa lub samego czworonoga – skontaktuj się z Fundacją Przyjaciół Braci Mniejszych lub najbliższym posterunkiem Policji. 

Co grozi za znęcanie się nad zwierzętami?

Jedynym zabezpieczeniem zwierząt jest ustawa o ochronie zwierząt z 1997 roku. Od czterech miesięcy obowiązują w Polsce wyższe kary za znęcanie się nad zwierzętami. Do tej pory najwyższy wyrok mógł wynieść 2 lata, teraz już 3. Jeśli sąd, policja lub prokuratura dopatrzą się znamion działania ze szczególnym okrucieństwem, wyrok może wynieść nawet 5 lat pozbawienia wolności. Oprawca może zostać też obciążony nawiązką finansową do 100 tysięcy złotych. 

Owczarek niemiecki
Owczarek niemiecki, który był ciągnięty za samochodem. Niestety zwierzak nie przeżył

Zobacz także:

  1. Ten sławny artysta zabił bestialsko dziesiątki zwierząt. Powód Cię rozwścieczy
  2. Wykorzystywali dziesiątki psów do krwawych walk. Zostały uratowane w ostatniej chwili
  3. Bestie! Seksualnie znęcali się nad tysiącami zwierząt, wszystko nagrywali