owczarek niemiecki

Mała sunia, szczeniak rasy owczarek niemiecki został bestialsko skatowany przez niezidentyfikowanego sprawcę. Został znaleziony przywiązany do drzewa w lesie w województwie mazowieckim. Ktoś go porzucił, skazując na śmierć w męczarniach. 

Owczarek niemiecki miał połamaną czaszkę

Mela, bo tak sunia została nazwana przez mężczyznę, który ją znalazł, miała podwójne złamanie jamy nosowej oraz straciła słuch, najprawdopodobniej w skutek brutalnego pobicia i krwiaka, który po nim powstał. Była także zagłodzona i osłabiona. Po znalezieniu trafiła pod opiekę jednej z warszawskich klinik, gdzie weterynarz stwierdził, że psina miała wszystkie możliwe choroby skóra. Musiała okropnie cierpieć.

Owczarek niemiecki trafił pod opiekę fundacji Zwierzęca Polana

Zdarzenie miało miejsce w marcu tego roku. Psiak trafił pod opiekę fundacji Zwierzęca Polana. Jego stan był naprawdę ciężki, ale nie udało się niestety ustalić sprawcy tego zdarzenia. Mimo tego, że fundacja i osoby, którym los Meli nie był obojętny przeznaczyły 7 000 tysięcy złotych dla osoby, która wskaże sprawcę tego brutalnego czynu.

Mimo tego, że sprawca nie został zlokalizowany, suni udało się dojść do zdrowia dzięki wolontariuszom z fundacji oraz niezastąpionym weterynarzom. Znalazła także nowy dom – fundacja wiele czasu poświęciła na znalezienie odpowiedniej rodziny dla Meli, udało się!

Jaki jest owczarek niemiecki?

Owczarki to temperamentne psy, mimo tego powinny być niezwykle zrównoważone, pewne siebie i opanowane. Jeśli pies wykazuje agresję lub tchórzostwo – jest to wada charakteru. Takie owczarki są eliminowane z reprodukcji, żeby nie przekazywały niepożądanych cech swojemu potomstwu.

Owczarek niemieckie, jeśli o niego odpowiednio zadbasz, będzie oddany i wierny właścicielowi oraz lojalny wobec całej rodziny. Źle znosi samotność, do prawidłowego rozwoju potrzebuje stałego kontaktu z człowiekiem. Może mieszkać w kojcu, ale powinien jak najwięcej czasu spędzać w gronie rodziny i mieć jakieś zajęcie.

Do czego służył owczarek niemiecki?

Owczarek niemiecki pierwotnie był psem pasterskim, który pilnował bydła podczas wypasu. Dzięki ich zdolnościom do nauki, węchowi i byciu niezwykle karnymi psami, trafiły do policji i służby wojskowej.

Obecnie to rasa najwszechstronniejsza pod względem użytkowym. Psy te są doskonałymi tropicielami, dlatego sprawdzają się przy wykrywaniu narkotyków, materiałów wybuchowych, substancji łatwopalnych czy odnajdywaniu zaginionych ludzi. Pracują też jako psy służbowe, lawinowe, ratownicy wodni, przewodnicy niewidomych czy pomocnicy osób niepełnosprawnych.

Owczarki niemieckie to zdecydowanie bardzo zdolne psy! Zgadzacie się?

owczarek niemiecki owczarek niemiecki

Mela, skatowany owczarek niemiecki już w nowym domu

Zobacz także:

  1. Pies i upał. Jak sprawić, żeby nie cierpiał i było mu lżej
  2. Skatował i zakopał psa żywcem. Powód Cię rozwścieczy
  3. Pies ŻYWĄ TARCZĄ. Ilość śrutu znalezionego w jego ciele PRZERAŻA