Owczarek niemiecki, którego interwencyjnie odebrano 20 września w Łodzi, był skrajnie zaniedbany. Między innymi stan jego pazurów mroził krew w żyłach, były przerośnięte, zaczynały wrastać, a zwierzak przez to, nie mógł się nawet poruszać. Najbardziej jednak boli reakcja kobiety, która uważała się za jego właścicielkę. Mimo przedstawionych zarzutów i wyjaśnienia przez służby interweniujące karygodnych błędów w opiece, nic sobie z tego nie zrobiła. Jakim człowiekiem trzeba być?

Owczarek niemiecki doprowadzony przez właścicielkę do skrajnego stanu

Owczarek niemiecki wstrząsnął ponownie Łodzią. Jeszcze nie opadły negatywne emocje po psie, który został znaleziony na początku września. Był tak zaniedbany, że początkowo nie było nawet widać, że to pies. Zlepiona i brudna sierść ważyła tyle, co sam zwierzak. 

Pies, o którym mowa w tym artykule, mieszkał ze swoją właścicielką w Łodzi przy ulicy Malinowej. Tam też miała miejsce interwencja specjalnego patrolu Straży Miejskiej – Animal Patrolu. Jest to łódzki odpowiednik Ekopatrolu, działającego na terenie Warszawy. Te jednostki odpowiadają za wszystkie zwierzęta bezdomne, ranne czy dzikie na terenie wyżej wymienionych miast. 

Pies został odebrany w trybie natychmiastowym

20 września pracownicy Animal Patrolu udali się na ulicę Malinową w Łodzi. Stamtąd właśnie nadeszła informacje o skrajnie zaniedbanym psie rasy owczarek niemiecki. Sunia, która znajdowała się pod wskazanym adresem była zaniedbana i skrajnie wychudzona. Na jej ciele były liczne rany. Widoczne były także zmiany skórne, które powstały w skutek nieleczonego, bolesnego zapalenia skóra. Pazury zwierzęcia od lat nie były obcinane, były tak przerośnięte, że zwierzak z bólu nie mógł się poruszać. Niestety najgorszy w tym wszystkim był stosunek właścicielki, zdawała się zupełnie tym nie przejmować. Czy ludzie już naprawdę całkowicie potracili serca? A co stało się z zaniedbanym owczarkiem? Odpowiadamy niżej. 

Zwierzak został przez strażników od razu zabrany i przewieziony do schroniska dla zwierząt. Na miejscu został otoczony odpowiednią opieką weterynaryjną. Trzymamy kciuki, żeby ten skrzywdzony owczarek niemiecki, szybko doszedł do zdrowia i znalazł naprawdę kochający dom. Nie zasługuje na więcej cierpienia. 

Jeśli bylibyście zainteresowani adopcją suni, która trafiła 3 dni temu do łódzkiego schroniska, skontaktujcie się właśnie z nim. 

Wobec kobiety zostanie wszczęte postępowanie

Wobec właścicielki zwierzęcia zostanie wszczęte postępowanie. Za takie skrajne zaniedbanie grozi kobiecie od 3 miesięcy do 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Mamy nadzieję, że nie dostanie za to okrucieństwo kary w zawieszeniu. Te zdjęcia dowodzą tego, że powinna być to wysoka kara.

owczarek niemiecki
Owczarek niemiecki i jego skrajnie przerośnięte pazury
owczarek niemiecki
Warunki w jakich żył skrajnie zaniedbany pies
owczarek niemiecki
Wychudzony owczarek niemiecki. Wyłysienia powstały w skutek niedożywienia i zapalenia skóry, które było nieleczone

APEL! Napełnijmy razem psie brzuchy, one już swoje wycierpiały. Nie mogą teraz umierać z głodu

MY JESZCZE PRZYPOMINAMY O NASZYM APELU. Fundacja Zielony Pies ma wielkie tarapaty. Nie ma czym napełnić psich brzuchów, ale jesteśmy na szczęście my, a wiem, że czytelnicy Merdacza mają ogromne serce i pomogą zwierzakom. One już swoje wycierpiały, nie każmy im umierać z głodu. Nie zmuszajmy też do tego, żeby fundacja musiała sprzedać jedyny swój samochód – 20-letnie auto, za które i tak niewiele dostanie. Poniżej macie dane, jak możecie pomóc – można wysłać smsa, jest to koszt poniżej 3 złotych lub zrobić drobny przelew. Merdacz.pl już zrobił, a ty się dołączysz?

Zobacz także:

  1. Temu psu poświęcono bloga. Zaufał człowiekowi, zapłacił za to wysoką cenę
  2. Ratują cierpiące i potrzebujące zwierzęta. Nie mają czym karmić zwierząt
  3. Pitbull został zapłodniony przez jamnika. Efekt tej krzyżówki mocno zaskakuje