Owczarek niemiecki
Fot. pxhere.com

Owczarek niemiecki jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych ras psów na świecie. Jeden z nich jest nie tylko wiernym kompanem i gwiazdą internetu, ale także miliarderem! Zaraz za nim na liście najbogatszych zwierząt plasuje się pewien smutny kot.

Owczarek niemiecki, niezwykle wytrzymały i silny pies od stuleci wykorzystywany jest do pracy. Potrafi zaganiać bydło i bronić domu. Odpowiednio wyszkolone, sprawują służbę w służbach porządkowych i organach ścigania.

Owczarek niemiecki i kot stali się bardzo popularni

W czasie drugiej wojny światowej zyskały szczególną sławę za sprawą ich propagandowego wykorzystywania. Na ten okres przypada również ogromny skok i popularności wśród samych Niemców. Dziś są jedną z najpowszechniejszych psów domowych na świecie.

Jak wszystkie inne zwierzęta są gwiazdami ogromnej ilości internetowych memów i filmów. Jeden z nich dzięki swojej sławie zdołał ubierać pokaźną fortunę, o której wiele osób może jedynie powarzyć. W zestawienia najbogatszych zwierząt wysoko plasuje się również znany wszystkim pochmurny kotek.