Owczarek niemiecki
Fot. Flickr.com

Owczarek niemiecki, ostatecznie wyhodowany w XIX wieku, jest jedną z najpopularniejszych psów świata. Lojalne, posłuszne i pełne pozytywnych instynktów owczarki swoje przywiązanie potrafią kierować nie tylko na ludzi. Jedna z przedstawicielek rasy upodobała sobie szczególnie średnich sporego gryzonia.

Owczarek niemiecki ogromną popularność zyskał w ostatnich dekadach. Charakteryzuje się ogromną inteligencją i zapałem do pracy. Przywiązuje się do swojego opiekuna, łatwo daje się tresować, co robi zresztą chętnie i z zapałem. Niestety zaliczane są do psów obronnych, co oznacza, że źle wychowane mogą sprawować agresję na ludziach i innych zwierzętach.

Owczarek niemiecki adoptował gryzonia. Czy pies może lubić króliki?

To jednak ich pozytywne cechy sprawiły, że dziś są jedną z najbardziej rozpowszechnionych ras psa na świecie. Żyją na wszystkich kontynentach, a odpowiednio pokierowane, są doskonałymi towarzyszami i psami rodzinnymi. W szczególności suki wykazują ogromny instynkt opiekuńczy, co sprawia, że potrafią przygarnąć jak swoje nawet przedstawicieli innych gatunków.

Mieszkająca w USA suczka matczynymi uczuciami obdarzyła gryzonia, którego po prostu kocha. Jej zachowanie względem innego zwierzęcia jest po prostu przepiękne. Warto dodać tutaj też, że nie jest to odosobniony przypadek.