Owczarek niemiecki, ostatecznie wyhodowany w XIX wieku, jest jedną z najpopularniejszych psów świata. Lojalne, posłuszne i pełne pozytywnych instynktów owczarki swoje przywiązanie potrafią kierować nie tylko na ludzi. Jedna z przedstawicielek rasy upodobała sobie szczególnie średnich sporego gryzonia.

Owczarek niemiecki ogromną popularność zyskał w ostatnich dekadach. Charakteryzuje się ogromną inteligencją i zapałem do pracy. Przywiązuje się do swojego opiekuna, łatwo daje się tresować, co robi zresztą chętnie i z zapałem. Niestety zaliczane są do psów obronnych, co oznacza, że źle wychowane mogą sprawować agresję na ludziach i innych zwierzętach.

Owczarek niemiecki adoptował gryzonia. Czy pies może lubić króliki?

To jednak ich pozytywne cechy sprawiły, że dziś są jedną z najbardziej rozpowszechnionych ras psa na świecie. Żyją na wszystkich kontynentach, a odpowiednio pokierowane, są doskonałymi towarzyszami i psami rodzinnymi. W szczególności suki wykazują ogromny instynkt opiekuńczy, co sprawia, że potrafią przygarnąć jak swoje nawet przedstawicieli innych gatunków.

Mieszkająca w USA suczka matczynymi uczuciami obdarzyła gryzonia, którego po prostu kocha. Jej zachowanie względem innego zwierzęcia jest po prostu przepiękne. Warto dodać tutaj też, że nie jest to odosobniony przypadek.

Owczarek niemiecki pokochał małego króliczka

Pewna amerykańska właścicielka suczki owczarka niemieckiego doskonale wychowała swoją podopieczną. Piesek słucha się pani, uważnie przygląda się jej, gdy ta mówi i wydaje polecenia. Pies spokojnie czeka na komendy i nawet w ekscytacji jest w stanie się do nich dopasować.

Taki pies to skarb. Sporych rozmiarów psina musi być bardzo inteligentna i zżyta z rodziną, które jest z pewnością bardzo ważną częścią. Zwierzę jest tak dobrze poprowadzone, że jest w stanie skierować swoją miłość nawet na inne gatunki.

Rasa psa dużo mówi o jego usposobieniu

W tym przypadku jest nim królik syna pani, która doskonale wie o jej słabości do gryzonia. Skąd jednak takie zachowanie, jeśli powszechnie uważa się, że królik może być doskonałą ofiarą dla potężnego psa z ostrymi kłami? Otóż poprawnie wychowany pies nigdy nawet nie pomyśli o upolowaniu innego zwierzęcia, a szczególnie podatne na matczyny i opiekuńczy instynkt owczarki niemiecki, zbliżą do niego swój pyszczek najwyżej po to, aby je powąchać i polizać.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. DRAMAT! W POLSKIM ZOO ZOSTAŁY ZABITE PINGWINY. KTO ZA TO ODPOWIE?
  2. Wynajem zwierząt bezdomnych za pieniądze? To jakiś absurd
  3. PIES CZY LIS? KRZYŻÓWKA DWÓCH POPULARNYCH RAS. JEGO WYGLĄD ZAPIERA DECH

źródło: boredaddy.com