owczarek niemiecki
Zdjęcie poglądowe

Barbarzyństwo niektórych ludzi jest naprawdę nie do opisania i nie do wytłumaczenia. Jak można to niby wyjaśnić? Niecały miesiąc temu doszło do tragicznego wydarzenia w jednej z francuskich gmin, Sagy. Owczarek niemiecki padł ofiarą straszliwego czynu, który niestety miał wpływ na jego dalsze życie.

Owczarek niemiecki został podpalony żywcem

Cała sprawa została nagłośniona dzięki interwencji jednej z francuskich instytucji, zajmujących się poprawą losu zwierzaków. Mowa tu oczywiście o Fundacji 30 milionów przyjaciół, która jest bardzo dobrze znana wszystkim francuzom z prowadzenia licznych walk o poprawę losu bezpańskich i skrzywdzonych zwierząt. 

Psiak na imię miał Fudji, był dziewięcioletnim owczarkiem niemieckim. Zgubił się w dniu 9 sierpnia, był poszukiwany przez swoich właścicieli, którzy robili co tylko mogli aby zwierzaka odnaleźć. Udało się go odnaleźć już następnego dnia, na pobliskim polu kukurydzy. Nikt jednak nie spodziewał się, że zwierzak będzie w aż tak złym stanie. 

Policja podejrzewa rolnika

Według pierwszych ustaleń policji, na polu został rozpylony środek łatwopalny. Chwilę później do psa zaczęto strzelać, co poskutkowało podpaleniem. Owczarek niemiecki został zostawiony na pewną śmierć, bez żadnej pomocy ze strony kogokolwiek. Niestety po znalezieniu psa, nie udało się go uratować. Pies zmarł wkrótce po odnalezieniu. Właściciele są zrozpaczeni i żądają tego, by sprawca czynu poniósł konsekwencje. 

Policjanci z okolicznej komendy odnaleźli podejrzewanego rolnika i zatrzymali. Mężczyźnie grozi zarzut znęcania ze szczególnym okrucieństwem. Rozprawa ma się odbyć już we wrześniu. 

Fundacja 30 milionów przyjaciół zaangażowała się w sprawę

Fundacja postanowiła zostać oficjalnym oskarżycielem i obiecuje zrobić wszystko, by dopilnować, aby ludzie którzy są odpowiedzialni za całe zdarzenie, ponieśli najbardziej surową karę, jaką tylko mogą dostać. 

Zrobimy wszystko, aby zapewnić, że dodatkowy zakaz trzymania zwierzęcia jest wymawiany, nie możemy pozwolić tym ludziom posiadania zwierząt, kiedy są w stanie popełnić taką zbrodnie – powiedział Reha Hutin, prezes Fundacji 30 milionów przyjaciół.

Owczarek niemiecki Fudji

Zobacz także:

  1. Musimy krzyczeć w imieniu zwierząt! Dołącz do PROTESTU
  2. Przez lata psy żyły w piwnicy. Odzyskały wolność, ich radość jest niesamowita
  3. Kobieta celowa i z zimną krwią zabiła psa swojej sąsiadki. Drugi został ranny