Owczarek szkocki długowłosy

Owczarek szkocki długowłosy jest niezwykle pięknym, mądrym i oddanym psem. Tym bardziej boli, że taka historia spotkała tę 16-letnią sunię. Jej właściciele postanowili oddać ją do schroniska dla zwierząt. To miejsce jest często dla psa wyrokiem śmierci, zwłaszcza jeśli trafia tam pies starszy, schorowany, agresywny czy trudny w wychowaniu. 

Owczarek szkocki długowłosy, o którym mowa, trafił do schroniska po życiu spędzonym w ciepłym domu. Po 16 latach kanapę zamienił na smutny i zimny boks. Czy na taki koniec życia zasługuje pies, który oddał swojemu właścicielowi serce? 

Schronisko to miejsce smutne, pełne porzuconych zwierząt, które ze smutkiem w oczach wypatrują przez kraty kogoś kto je pokocha. Dla miłośnika psów, taka wizyta może być wręcz traumatyczna, jednak ważne jest abyśmy wiedzieli o tych miejscach.

Owczarek szkocki długowłosy został porzucony przez właścicieli

Historia 16-letniego owczarka szkockiego, który został oddany do schroniska obiegła już cały świat. Jeśli macie czworonoga, zapewne nie wyobrażacie sobie aby pewnego dnia go porzucić na pastwę losu. Niestety nie wszyscy mają takie podejście do swoich przyjaciół.

Pewna rodzinna podjęła szokującą decyzję. Z dnia na dzień oddali swojego starszego psa do schroniska. Powód? Brak czasu. Po wielu latach spędzonych z psem, można powiedzieć, że jest on częścią rodziny, a rodziny nie można oddać czy wymienić. 

Psi senior był niepewny, zlękniony i przerażony nowym miejscem. Mimo tego, że wolontariusze ulokowali go w najcichszym miejscu w schronisku jakie udało im się znaleźć, nie czuł się tam dobrze. Jak się skończyła jego historia?