Owczarki niemieckie to niezwykle wierne i inteligentne psy. Prawie każdy zna przecież legendarnego Szarika, który towarzyszył bohaterom serialu Czterej pancerni i pies, czyż nie był cudowny i bardzo mądry. Ta rasa cechuje się także stabilnością psychiczną, jednak człowiek potrafi zniszczyć na swojej drodze wszystko. Psychikę takiego psiaka też. 

Owczarki niemiecki od zawsze były moimi ukochanymi psami. Moim pierwszym psiakiem był właśnie wilczur. Pamiętam go, jak przez mgłę – został uśpiony kiedy miałam 4 lata, ale wiem (mama mi mówiła, a mamy nigdy nie kłamią), że od zawsze miałam z nim niezwykłą i bardzo silną więź. Zupełnie jak brzdąc z tego nagrania. 

Owczarki niemieckie – charakter rasy

Owczarki niemiecki były, jak sama nazwa wskazuje, pierwotnie psami pasterskimi. Służyły do zaganiania owiec i pilnowania pastwiska. Jednak ich wysoki poziom inteligencji, pojętności i umiejętność pracy z człowiekiem, wyniosła te psiaki na piedestał wszystkich ras psów. 

Towarzyszą ratownikom podczas poszukiwań czy też są pomocnikami na lotniskach. Świetnie też sprawdzają się jako opiekunowie do dzieci, ale tym razem to mały berbeć był poniekąd opiekunek bardzo przestraszonego owczarka niemieckiego.