paczków

Paczków. Skatowany pies przed dwa dni konał w mękach zanim sprawcy ostatecznie pozbawili go życia. Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Nysie, Daniel Sz. z Paczkowa usłyszał pięć zarzutów karnych. Grozi mu do 3 lat więzienia, jeśli są dopatrzy się znamion szczególnego okrucieństwa wymiar kary może wzrosnąć nawet do 5. 

Paczków: sąsiedzi zawiadomili Policję

Jak donosi Nowa Trybuna Opolska, ktoś z sąsiadów zawiadomił Policję 27 lipca, że z mieszkania na rynku dobiegają krzyki i odgłosy awantury. Policjanci poprosili o pomoc Straż Pożarną, strażacy musieli siłą otwierać drzwi do mieszkania. Już zatrzymanie podejrzanego miało gwałtowny przebieg. Mężczyzna po zatrzymaniu usłyszał dodatkowe zarzuty, m.in. stawiania czynnego oporu oraz znieważenia słownego funkcjonariuszy. Kolejne zarzuty dotyczą skatowania i zabicia czworonoga oraz znęcania się nad bliską osobą. Chodzi o konkubinę mężczyzny.

Paczków: skatowany pies przed dwa dni konał w mękach

Daniel Sz. podczas libacji alkoholowej wraz z kolegami pobili psa, rzucili nim o podłogę, a następnie skopali, czego skutkiem był połamany kręgosłup. Mężczyźni zamiast udzielić psu pomocy, zamknęli go na dwa dni w łazience, a następnie najprawdopodobniej utopili go w wannie. Ciało czworonoga wsadzili do reklamówki i wynieśli na śmietnik.

Paczków: sąsiadkę zaniepokoił brak psa

Daniel Sz. został zatrzymany przez policję 29 lipca. Wtedy też jedna z sąsiadek zauważyła brak psa i zaczęła przeszukiwać osiedlowe śmietniki. Tak jak przypuszczała, na jednym z nich znalazła ciało 8 miesięcznego psa zawinięte w reklamówkę. Od razu poinformowała o tym Policję.

Oprócz stawianych mężczyźnie zarzutów za zniewagę funkcjonariusza czy znęcanie się nad konkubiną, postawione zostaną zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze skutkiem śmiertelnym. Za taki czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Mamy nadzieję, że sąd określi to działanie jako noszące znamiona szczególnego okrucieństwa, wtedy wzrośnie nawet do 5 lat bezwzględnego więzienia.

Zobacz także:

  1. Masz psa? Będziesz musiał zapłacić
  2. Smród, odchody i martwe zwierzęta. 275 dzikich zwierząt żyło w skrajnych warunkach
  3. Największe psy na świecie. Będziesz naprawdę zdumiony ich wielkością [GALERIA]