Papież Franciszek

Papież Franciszek naraził się już wielu katolikom. Jego nastawianie do homoseksualizmu czy rozwodów oburzyło niejednego wiernego. Zabrał też ponoć głos w kwestii zwierząt i ich postrzegania przez pryzmat wiary. Okazją do tej wypowiedzi było spotkanie z małym chłopcem, którego ukochany pies odszedł kilka dni wcześniej. 

Papież Franciszek podważa dogmaty?

Na placu św. Piotra w roku 2014 doszło do spotkania papieża z bardzo smutnym chłopcem. Okazało się, że kilka dni wcześniej odszedł ukochany czworonóg dziecka. Papież Franciszek wypowiedział w kierunku chłopca szokujące i pocieszające słowa. Zostały one od razu podchwycone przez media. Papież miał powiedzieć, że “raj jest otwarty dla całego bożego stworzenia”. Zagraniczne media zareagowały ze szczerym entuzjazmem. Tylko co na to Watykan? Te domniemane słowa podważają doktrynę Kościoła katolickiego.

Papież Franciszek dał już nadzieję homoseksualistom, rozwodnikom i zwolennikom teorii Wielkiego Wybuchu. Teraz przyszedł czas na miłośników zwierząt i wegan – nie bez ironii donosi New York Times.

Imię papieża nie jest przypadkowe?

Widać pomiędzy nim, a św. Franciszkiem wiele analogii. Obecny zwierzchnik Kościoła katolickiego jest głównie kojarzony właśnie z ubóstwem i dbaniem o słabszych, w tym naszych braci mniejszych. 

Niejedną osobę związaną silnie z wiarą mogą słowa papieża oburzać. I to w wielu przypadkach. 

Rzecznik Watykanu skomentował wypowiedź papieża

Gazeta Wyborcza donosi jednak, że do całej sprawy i entuzjazmu, który pojawił się na całym świecie, odniósł się rzecznik Watykanu. Niestety Ciro Benedettini zdementował plotki na temat rzekomych słów Franciszka. Słowa, które są przypisywane obecnemu papieżowi, wypowiedział Paweł VI, który zmarł w roku 1978. 

Fundamentalna zasada nakazuje wszystko sprawdzić dwa razy. W tym przypadku została złamana – mówił Ciro Benedettini w rozmowie z agencją Reuters.

Czy zwierzęta idą do nieba?

Według doktryny katolickiej – nie.

Jednak pozostawiamy wam ten temat do samodzielnych rozmyślań. Nie chcąc obrażać niczyich uczuć religijnych, jestem pewna, że istnieją dwie oddzielne grupy. Jedna zgadza się z Kościołem, druga natomiast jest całkowicie przekonana, że zwierzęta idą do nieba. 

Zobacz także:

  1. Zabicie widłami, spalenie domu i nie tylko. Takie groźby słyszą osoby ratujące psy, koty i inne zwierzęta
  2. Znana aktorka i piosenkarka SKLONOWAŁA swojego psa. Dwukrotnie
  3. Miliony psów zabijane są tam na mięso. Pierwszy taki wyrok w kraju, wszystkich zaskoczył