Zdjęcie poglądowe

Nadal nie umiemy zrozumieć tego, jak ludzie mogą celowo krzywdzić zwierzęta. Nie rozumiemy i wątpimy, że kiedykolwiek to pojmiemy. Rodzinę jednego z polskich aktorów spotkała wielka tragedia. Ostatnio urodziło mu się trzecie dziecko i ten czas powinien być przepełniony szczęściem. Jednak tak nie jest. Cezary Pazura oraz jego żona muszą się mierzyć ze smutkiem związanym z odejściem ich ukochanego czworonoga.

Pazura informuje o smutnym zdarzeniu

Edyta Pazura urodziła niedawno trzecie dziecko. Macierzyństwo jest zwykle bardzo szczęśliwym aspektem życia każdej kobiety. Niestety czasem zdarza się tak, że coś przerywa tę radość.

Jakiś czas temu żona Cezarego Pazury, poinformowała na swoim instagramie o tragicznym zdarzeniu, jakie miało miejsce w ich rodzinie. Okazało się, że państwo Pazurowie pogrążeni są w żałobie. 

– Dopiero po kilku dniach dotarło do nas, że go już z nami nie ma 🙁 nie wiem co jest gorsze… to że straciliśmy członka rodziny i ratowaliśmy mimo strasznego cierpienia, czy to że ktoś “zabawia się” i rozrzuca trutkę na szczury w Warszawie. Nie życzę największemu wrogowi, aby patrzył na rozpacz swojego dziecka po stracie ukochanego psa i próbował odpowiedzieć na pytanie: ” mamo dlaczego? Przecież Simba nic nikomu złego nie zrobił… – pisze pani Edyta Pazura na swoim profilu

Ich ukochany pies został otruty. 

Co grozi za trucie psa?

Sytuacja o której informuje Pazura jest przykra. Niestety w naszym kraju występuje coraz więcej takich sytuacji. Pojawił się wysyp ludzi, którzy nabawili się jakiejś dziwnej manii otruwania zwierząt. Przypominamy, że celowe trucie zwierząt podlega pod znęcanie i grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3. A w szczególnych wyrazach okrucieństwa, sąd może być przychylny do wydłużenia kary. 

Co zrobić kiedy mój pies zostanie otruty

Przede wszystkim udaj się z nim, jak najszybciej do weterynarza. Liczy się każda sekunda, by pomóc Twojemu pupilowi. Kiedy weterynarz potwierdzi otrucie, radzimy wziąć specjalne zaświadczenie i udać się na najbliższy komisariat policji. Otrucie psa, to przestępstwo i należy je ukarać. Poza tym możesz przyczynić się do uratowania innych równie niewinnych zwierzaków. 

Zobacz także:

  1. Niezawodne znaki, że Twój pies jest NA CIEBIE bardzo ZŁY
  2. Polskie zwierzęta są masowo zabijane. Polują na nie nawet dzieci!
  3. Nie zrozumiesz tego tekstu, jeśli nie jesteś właścicielem kota. Nawet się nie staraj