Pieniądze już dawno zdążyły zawładnąć światem w stopniu, który może jedynie przerażać. Straszniejszy jest jednak fakt, że w niektórych krajach do ich produkcji wykorzystuje się tłuszcz zwierzęcy. Tak, istnieją banknoty produkowane ze świń, krów i owiec.

Pieniądze są potrzebne nam wszystkim, by opłacać żywność, rachunki, komunikację miejską, a nawet wodę. Niestety nie wyrwiemy się ich szponów, nawet gdybyśmy chcieli, więc naszym smutnym obowiązkiem jest korzystanie z nich.

Nawet jeśli banki i wielkie korporacje nie budzą sympatii, możemy wykorzystywać pieniądze w szczytnym celu. Dzięki nim możliwe są dotacje na schroniska dla zwierząt i osoby potrzebujące, możemy wspierać nimi przyjazne środowisku przedsiębiorstwa i realizować nasze pasje.

Okazuje się, że niektóre osoby, nawet przy szczerych chęciach nie mogą korzystać z pieniędzy z czystym sumieniem, nawet jeśli pożytkują je w sposób niepodlegający żadnym moralnym wątpliwościom. 

Pieniądze zrobione z tłuszczy zwierzęcego?

Wiele z na nas z pewnością odwiedziło w ostatnim czasie Wielką Brytanię. Któż nie zachwycił się więc relatywnie nowymi banknotami o nominałach pięć i dziesięć funtów? Błyszczące, ekologiczne, wodoodporne i trwałe pieniądze są nie tylko ładne, ale i zjawiskowe.

Nie są jednak odpowiednie dla wegan, wegetarian i osób, których przekonania religijne zakazują kontaktu z różnego rodzajami mięsa. Tak nowe piątki i dyszki tworzone są przy udziale zwierzęcego cierpienia.

Jak to możliwe? Fakt, że pieniądze są śliskie, błyszczące i wodoodporne “zawdzięczamy” łojowi. Jest to rodzaj tłuszczu zwierzęcego, pozyskiwanego z krów, świń i owiec. W ten sposób wykluczone i dyskryminowane jest miliony osób na całym Wyspach.

Nie tylko w Wielkiej Brytanii

Nie tylko za Kanałem Angielskim doszło do podobnego nadużycia. Banknoty z łojem są w obiegu także w Australii, Singapurze, Indonezji, Kanadzie i kilkunastu innych państwach.

Wszędzie tam cierpienie niewinnych zwierząt wykorzystywane jest nie tylko do zysku, ale też do jego materializacji. Szczęśliwe ta nieprzyzwoicie przerażająca sytuacja nie ma miejsca w naszym kraju, choć trzeba przyznać, że robienie pieniędzy z drzew również ma zły wpływ na środowisko. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. SZCZYT WSZYSTKIEGO! MYŚLIWI W POLSCE BĘDĄ UCZYĆ NASZE DZIECI ZABIJANIA
  2. Dlaczego psu śmierdzi z pyska? To objaw groźnej choroby
  3. CELOWO SPALIŁ KILKADZIESIĄT ZWIERZĄT. JEGO TŁUMACZENIE JEST ABSURDALNE

źródło: ladbible.com