Koty

Pierwszy kot. Jak z nim żyć i przetrwać

 

Pierwszy kot Jak z nim żyć i przetrwać Wyprawka dla kota

Kiedy przynosisz do domu swojego pierwszego kota, musisz wyrobić w nim pewne nawyki. Koty potrzebują ruchu, a drapanie jest dla nich równie ważne jak jedzenie i oddychanie. Utrzymywanie pokoju wolnego od drapaków to jeden ze sposobów na zapewnienie kociakowi wystarczającej ilości ruchu. Koty potrzebują również bezpiecznego miejsca do spania. Dlatego tak ważne są legowiska dla kotów. Kiedy już zdecydujesz, gdzie będzie spał Twój kot, musisz wyrobić w nim te nawyki.

Bezpieczne pomieszczenie

Przygotowanie domu na przyjęcie pierwszego kota jest kluczowym elementem zapewnienia zdrowego i szczęśliwego nowego członka rodziny. Bez względu na to, czy jest to szafa, czy sypialnia z siatką ochronną, kot potrzebuje miejsca, w którym mógłby się ukryć przed innymi członkami rodziny. Zabezpieczenie przed kotami nie jest nauką o rakietach, ale wymaga myślenia jak kot. Kilka podstawowych kroków pomoże Ci przygotować dom na przyjęcie nowego domownika.

Monitorowanie kota po raz pierwszy

Dla wielu osób proces monitorowania kota, który po raz pierwszy chce z nim zamieszkać i przetrwać, jest zniechęcającą perspektywą. W końcu koty osiedlowe mogły nawet nie nosić obroży wskazującej na to, że są zdziczałe, a kot jeszcze kilka miesięcy temu mógł nie mieć własnej tożsamości. Trzeba też pamiętać, że Twój pierwszy kot prawdopodobnie nie będzie miał takiego samego systemu odpornościowego jak inne Twoje zwierzęta. Na szczęście istnieją proste metody, które pomogą Ci monitorować kota, aby mógł żyć z Tobą i przetrwać w środowisku domowym.

Monitorowanie kociaka do czasu urodzenia co najmniej dwóch kociąt

Monitoruj kota podczas porodu. Większość kotek rodzi swoje kocięta bez komplikacji, ale na wszelki wypadek zawsze najlepiej jest obserwować kotkę w trakcie porodu. Proces porodu może trwać od dwóch do 24 godzin, a kocięta rodzą się zazwyczaj jako pierwsze, z głową. Niektóre kotki mogą rodzić najpierw na łapkach, ale nie jest to alarmujące, jeśli kocięta wychodzą na świat jako pierwsze. Miej oko na kotkę, aby upewnić się, że nie wystąpią żadne komplikacje i nie zostawiaj jej samej podczas porodu.

Korzyści z dostatecznej troski o kota

Jedno z badań wykazało, że ludzie, którzy mieli koty, rzadziej mieli zawały serca. Przyczyną może być wiele czynników, w tym sposób, w jaki osoby te wchodzą w interakcje ze zwierzęciem. W szczególności osoby, które w przeszłości miały koty, rzadziej miały zawały serca, nawet po uwzględnieniu innych czynników ryzyka, takich jak ciśnienie krwi i wskaźnik masy ciała. Zasadniczo kot może być lekiem zapobiegawczym, obniżającym ryzyko zawału serca.

Wzbogacenie życia to kolejna korzyść z posiadania kota. Koty lubią drapać, więc jeśli to możliwe, zapewnij im miejsce, w którym będą mogły to robić. Słupki do drapania, wielopoziomowe meble dla kotów i rampy to doskonałe sposoby na zapewnienie kotu miejsca do drapania. Koty uwielbiają drapać, a Ty oszczędzasz pieniądze i zapobiegasz występowaniu chorób, zapewniając kotu bezpieczne i urozmaicone miejsce do drapania.

Korzyści płynące z urozmaicenia warunków bytowania mogą być bardzo liczne. Oprócz zapewnienia kotu bezpiecznego miejsca do drapania, zabawy i snu, pomożesz mu poprawić ogólny stan zdrowia. Dodanie siedziska przy oknie do pokoju kota zapewnia mu bezpieczną stymulację i pozwala oglądać świat na zewnątrz bez narażania zdrowia kota. Przy okazji pomożesz także zmniejszyć liczbę zgonów dzikich zwierząt, których przyczyną są koty przebywające na zewnątrz.

Koty przebywające na zewnątrz są mniej narażone na zranienie przez drapieżniki i inne zwierzęta, a także podejmują bardziej naturalne zachowania. Koty przebywające na zewnątrz mogą również podejmować więcej aktywności fizycznej, w tym wspinać się i biegać. Koty przebywające w pomieszczeniach mają również mniejsze szanse na zarażenie się chorobami i pasożytami. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do tego, że koty są zdrowe i szczęśliwe. Jeśli więc zależy Ci na swoim kocie na tyle, aby z nim żyć i przeżyć, możesz czerpać z tego korzyści!

string(15) "sidebar_layouts" 1