pies i niepełnosprawny

Pies jest obrońcą, przyjacielem, stróżem i towarzyszem życia. To, w jaki sposób zwierzęta upiększają i ulepszają nasz świat jest cudowne i powinniśmy się wiele od nich nauczyć. Nie ma przecież szczerszych stworzeń na świecie, niż psy. Zgadzacie się? Ten psiak naprawdę wiele jest w stanie zrobić dla swojego niepełnosprawnego właściciela. Pies i niepełnosprawny tworzą zgrany duet.

Pies i niepełnosprawny – zgrany duet

Pies, który pomaga swojemu właścicielowi, ma na imię Digong. Po wypadku motocyklowym Danilo Alarcon wylądował na wózku inwalidzkim. Jak to bywa, z ludźmi tracącymi sprawność fizyczną – Danilo się załamał. Jednak jego czworonóg postanowił wyciągnąć go z emocjonalnego dołka i dzięki niemu mężczyźnie było łatwiej przyzwyczaić się do życia na wózku.

Pies i niepełnosprawny – pies pomocnik

Digong miał siedem miesięcy, kiedy jego opiekun stał się niepełnosprawny. Dzielnie, od pierwszych dni wspierał Alarcona w trudach życia na wózku. Przynosił potrzebne rzeczy, działał, jak pies przewodnik. Jednak najbardziej interesującą sytuację zauważyła dwójka przechodniów. Udało im się uwiecznić to na zdjęciu, a później porozmawiać z właścicielem czworonoga.

Pies i niepełnosprawny – pies pchał wózek

Pewnego dnia Faith Revilla i jej mąż spacerowali po swojej dzielnicy. Właśnie wtedy zauważyli tę niecodzienną i wyjątkową sytuację. Pies pchał wózek swojego właściciela. Kobiecie udało się zrobić zdjęcie i nagrać film tej niezwykłej sytuacji. Film jest na dole strony. Postanowili poznać tego niezwykłego czworonoga i jego opiekuna.

„Podeszliśmy do nich i przedstawiliśmy się. Chcieliśmy dowiedzieć się o nich trochę więcej. Danilo powiedział nam, że jego pies jest bardzo troskliwy. Digong zaczął pchać jego wózek, kiedy pewnego razu zobaczył, jak jego pan zatrzymuje się i odpoczywa podczas manewrowania wózkiem. Ten czworonóg jest niesamowity.” – opowiada Faith.

Pies i niepełnosprawny – wzajemna współpraca

Danilo w podzięce za pomoc w pchaniu pojazdu, jeśli widzi, że pies jest zmęczony – udostępnia mu swoje kolana w celu odpoczynku.

„To widać, że Danilo bardzo kocha swojego psa. Bardzo go szanuje i dobrze się nim opiekuje. Otacza go również ogromną miłością i ciepłem. Miło jest na nich patrzeć.” – powiedziała Faith.

Na własne oczy możecie obejrzeć także film nagrany przez Faith:

Zobacz także:

  1. Pies może się odwodnić i umrzeć. Jak zachęcić psa do picia wody?
  2. Pies i upał. Jak sprawić, żeby nie cierpiał i było mu lżej
  3. Pies wybrał sobie bardzo niezwykłego przyjaciela. Zakochasz się