Pies na łańcuchu
yt/ Animal Defenders International

Pies na łańcuchu wciąż jest jednym z najtrudniejszych tematów wśród posiadaczy czworonogów. Pomimo licznych debat, właściciele wciąż decydują się na takie rozwiązanie. Jak się okazuje, także inne zwierzaki powszechnie są traktowane w podobny sposób. Poznajcie historię pumy o imieniu Mufasa.

Pies na łańcuchu spędza sen z powiek działaczom walczącym o prawa zwierząt. Także inne zwierzaki mogą podzielić ich los. Puma o imieniu Mufasa żyła, będąc uwięziona, niemal dwadzieścia lat. To, co się stało z nim w tym czasie, niejednemu może złamać serce. 

Nie tylko pies na łańcuchu jest problemem. Mufasa przez dwadzieścia lat był więziony przez właścicieli

Oprócz nieludzkiego więzienia Mufasa każdego dnia był tresowany. Jako jedna z kluczowych gwiazd peruwiańskiego cyrku, musiał ciężko trenować. Właściciele niejednokrotnie przekraczali granicę jego wytrzymałości, licząc na wpływy z biletów. Choć spektakularny na scenie, po każdorazowym show, nie potrafił żyć normalnie. 

O sprawie dowiedzieli się działacze Animal Defenders International. Postanowili sprawdzić, w jakim stanie znajduje się puma. 

– Poszliśmy do właścicieli cyrku i błagaliśmy ich, żeby oddali nam Mufasę. Na początku się nie zgadzali, ale w końcu ulegli. Ta puma w końcu znalazła się w naszych rękach – powiedzieli działacze. 

Walka o uwolnienie zwierzaka zakończyła się sukcesem. Finalnie, cyrkowcy poddali się i oddali w ręce działaczy Mufasę. Przewieźli go do sanktuarium, w którym występują warunki zbliżone do tych, jakie naturalnie powinny otaczać pumę. Na początku, była prawdziwie przerażona nową sytuacją. Chociaż adaptacja zajęła jej wiele czasu, dzisiaj cieszy się wolnością i otaczającą ją aurą. Odzyskała instynkty i wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy jest naprawdę szczęśliwa.

Decydując się na zwierzaka, pamiętajmy o tym, że jego naturalnym środowiskiem nie jest przestrzeń wokół łańcucha. Uwięzione, tracą pierwotne instynkty i są przerażone sytuacją. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kości zwierząt w paście do zębów, rybie łuski w cieniach. Nadal chcesz ich używać?
  2. Pies zamiast dziecka, czyli jak urządzić dom dla czworonoga
  3. Czarny pies nie znajdzie domu? Nie uwierzysz w powód, jest absurdalny