pies na receptę

Pies a depresja, okazuje się, że posiadanie tegoż czworonoga może mieć zbawienny wpływ na zapewnienie nam zdrowia psychicznego i nie tylko. Zdaje mi się, że ktoś powinien kiedyś wpaść na ten genialny pomysł i zacząć przepisywać psy zamiast leków. Przypuszczam, że mogłoby to mieć zbawienne konsekwencje wśród społeczeństwa i zyskałoby nie lada pochwały od zwierzolubów. Zastanawialiście się kiedyś nad pozytywami wynikającymi z posiadania psa? Nie? Zaraz je wszystkie podsumuje. 

Pies a depresja. Czyli o zbawiennych skutkach posiadania psiaka w domu

Pies a depresja. Okazuje się, że wielu lekarzy mogłoby przepisywać psa na receptę, co  mogłoby z powodzeniem zastąpić popularne w naszym społeczeństwie medykamenty, które to lekarze przepisują coraz chętniej. Naukowcy zapewniają jednak, że psy mają zbawienny wpływ na ludzi. Korzyści płynące z posiadania psa można mnożyć bez końca. Postanowiłam wymienić jednak tylko niektóre z nich, które wydają mi się najważniejsze. 

  • ruch

Posiadając w domu psiego przyjaciela, musisz być przygotowanym na to, że zwierzak będzie chciał i potrzebował wychodzić na regularne spacery. Co to oznacza dla Ciebie? A no to, że chcąc czy nie, będziesz musiał ruszyć się z tej kanapy i wyjść na spacer. Nie licz, że będzie to krótka wyprawa, psiak potrzebuje mnóstwo ruchu. Przypominam również, że komunikuje się ze światem przy pomocy węchu, co oznacza, że musisz być przygotowanym na długie postoje. Wykorzystaj je na podziwianie piękna świata. 

  • koniec ze smutkami!

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź psa i przytul się. Udowodnione zostało, że posiadacze tych czworonogów rzadziej zapadają na depresję i inne choroby psychiczne. Wcale się temu nie dziwię i Wy pewnie też nie. Wszyscy przecież dobrze wiemy, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Kiedy mamy takiego przyjaciela, możemy z powodzeniem się do niego przytulić, wówczas wszelkie smutki odejdą i znikną w niepamięć.