Pies pogryzł dziecko. Ile razy widzieliśmy takie nagłówki czy to na portalach społecznościowych, gazetach czy nawet w telewizji. Z czego to wynika? Przede wszystkim winny jest właściciel psa, jednak niestety zazwyczaj to nie on jest obwiniany za zajście, a pies, który użył zębów. Tym razem było podobnie. 

Pies pogryzł dziecko, ale jak się okazało prawda nie była, tak oczywista, jak niektórzy myśleli. Ojciec obronił syna tak jak mógł. Zabił psa. Czy miał do tego prawo? Zobaczcie sami jak tragicznie mogła skończyć się ta historia. Chłopiec trafił do szpitala w bardzo złym stanie. Co stanie się z nim? Czy właściciel psa poniesie odpowiednią karę? Sprawa ma drugie, mroczniejsze dno!

Pies pogryzł dziecko. Zwyczajny powrót ze szkoły zmienił się w krwawy koszmar

Wyobraźcie sobie tę całą sytuację. Miasto Magnitogorsk w obwodzie czelabińskim na południu Rosji. Aleksandr Vasilev, 14-letni chłopiec, wracał ze swoim kolegą Sashą do domu. Idą spokojnie chodnikiem, rozmawiają, może nawet żartują i się śmieją. Nagle z posesji wybiega pies. Ich życie w ciągu zaledwie kilku sekund staje się zagrożone.

Z posesji sąsiadów wybiega pies, niemałych rozmiarów. Od razu rzuca się na Aleksandra. Podczas gdy chłopiec jest dotkliwie gryziony przez zwierzę, jego kolega biegnie do rodziców 14-latka, rozpaczliwie błagając ich o pomoc. Ojciec chłopca natychmiast wybiega z domu. Po drodze zabiera ze sobą broń myśliwska. Następnie oddaje dwa strzały. Pierwszy w oko, drugi w szyje zwierzęcia. Chłopiec trafia do szpitala.

Aleksander trafił do szpitala. Nie uwierzycie, kto okazał się winnym całego zajścia

Miał ślady pogryzienia na ramieniu, nogach, plecach i klatce piersiowej. Po opatrzeniu jego ran przez lekarza odesłano chłopca do domu. Cała sytuacja wcale jednak nie była, aż tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Okazało się, że winnym całego zajścia może być 14-letni chłopiec, który został pogryziony przez Morgana. 

Morgan, bo tak miał na imię pies, to owczarek środkowoazjatycki. Należy on do rasy psów, które charakteryzują się anielską cierpliwością. Te zwierzęta, jeśli odpowiednio prowadzone, nie są absolutnie agresywne w stosunku do żadnego człowieka, tym bardziej do dziecka. Jak to się więc stało, że tak spokojny i potulny pies, zaatakował dziecko? Prawda jest szokująca. 

Chłopiec miał dużo za uszami. Toczą się dwie sprawy: pogryzienie i uśmiercenie psa, ale także i znęcanie się nad zwierzętami

Właściciel Morgana, Maksim Bavenko opowiedział o całej sytuacji. Gdy jego pies był jeszcze szczeniakiem, Aleksander, mieszkający zaraz obok niego, używał psa jako żywą tarczę. Mierzył do niego z wiatrówki, którą najpewniej zabrał od swojego ojca. Rzucał w szczeniaka nie tylko kamieniami, ale i petardami. To jednak nie jest w tej całej sytuacji najgorsze.

Rodzice nastolatka dobrze wiedzieli jak zachowuje się w stosunku do psa, ich syn. Owczarek środkowoazjatycki był agresywny tylko i wyłącznie podczas kontaktu z chłopcem. Właściciel psa posiada dwójkę dzieci, z którymi Morgan bawił się i nigdy nawet nie warknął na nie, więc problemem nie był brak akceptacji dzieci. Choć mężczyzna przyznał się, że uchylona brama wynikła z jego niedopatrzenia, jest mu bardzo smutno całego zajścia, ponieważ przez ten mały błąd, jego ukochany pies stracił życie i to w bardzo brutalny sposób. 

Lokalna policja prowadzi dwa dochodzenia w tym samym czasie. Jedno, które dotyczy ataku psa na nastolatka, ale także i użycia broni oraz uśmiercenia zwierzęcia przez jego ojca. Drugie natomiast jest związane ze znęcaniem się nad zwierzętami, czyli odnosi się do zachowania chłopca, który przez najprawdopodobniej wiele miesięcy zachowywał się bardzo bestialsko w stosunku do psa.

Podsumowując, pies ma bardzo dobrą pamięć. Nawet po kilku latach może poznać swojego byłego oprawce. Tutaj sytuacja była na tyle dramatyczna, że osoba, która znęcała się nad psem, straszyła go i zadawała mu fizyczny ból, mieszkała dosłownie obok. Faktem jest, że właściciel nie dopilnował bramy i dzięki temu pies wykorzystał okazję, na “zemstę”, Jednak gdyby rodzice chłopca reagowali zawczasu, takie zdarzenie nigdy nie miałoby miejsca. 

pies zaatakował dziecko
Morgan
pies zaatakował dziecko
Morgan ze swoim właścicielem
pies zaatakował dziecko
Morgan wraz ze swoim bratem. Jak widać, nie miał problemu z dziećmi.
pies zaatakował dziecko
Rany chłopca
pies zaatakował dziecko
Rany chłopca
pies zaatakował dziecko
Rany chłopca