pies przewodnik

Pies przewodnik to niezwykle pomocny towarzysz osób niepełnosprawnych. Wiele z nich nie wyobraża sobie życia bez swojego kompana i jest to zrozumiałe. Psy te są specjalnie szkolone, aby ułatwić ludziom życie. Jeśli taki czworonóg podchodzi do Ciebie bez swojego człowieka, musisz szybko działać — liczy się czas. 

Pies przewodnik potrafi otworzyć drzwi, podnieść wskazany przedmiot, włączyć światło, a nawet czuwać nad zdrowiem swojego opiekuna i wezwać, pomoc, gdy ta będzie potrzebna. Co robić jak podchodzi do nas pies przewodnik, bez właściciela? Reagować!

Pies przewodnik. Pies przewodnik co robi?

Te psiaki raczej nie oddalają się od swoich opiekunów bez potrzeby. Wyszkolone są tak, aby bronić, czuwać i pomagać swojemu człowiekowi. Jeśli idziesz sobie spokojnie chodnikiem i podbiega do Ciebie pies przewodnik, musisz natychmiast zareagować, psi opiekun działa natychmiastowo. Jednak nadal jest tylko psiakiem i nie jest w stanie przekazać wszystkiego w ten sam sposób, jak kombinujemy my.

Pamiętajcie! Jeśli podejdzie do Ciebie psi opiekun, bez właściciela, oznacza to, wołanie o pomoc. W ten sposób pokazuje Ci, że jego właściciel jest w kłopotach i potrzebuje pomocy. Melissa Hope, również jest osobą niepełnosprawną. To właśnie ona postanowiła mocno nagłośnić sprawę psich przewodników. Sama bowiem raz potrzebowała pomocy, jednak gdy jej psisko dobiegło do obcych ludzi, Ci nie zrozumieli jego intencji i zignorowali go. Na szczęście jej sytuacja nie była, aż tak poważna i obyło się bez uszczerbku na zdrowiu.