Pies przewodnik. Taki psiak został specjalnie wyszkolony do tego, by pomagać innym, którzy potrzebują takiej pomocy. Wśród takich psów wyróżnia się przewodnika, opiekuna i psa towarzyszącego dla osoby niesłyszącej. Każdy z nich ma nieco inne zadanie, choć opierają się na podobnych ideach i dewizach. Okazuje się, że niewidomy pies również może mieć swojego własnego psa przewodnika. Przeczytajcie artykuł i zobaczcie te zdjęcia poniżej. 

Pies przewodnik służy tylko ludziom?

Pies przewodnik pomaga ludziom niepełnosprawnym, którzy w wyniku nagłego wypadku, bądź jakiejś poważnej wady wzroku – nie widzą. Psiaki te są specjalnie wyszkolone do tego, by pomagać chorym w codziennych obowiązkach. Typowe zadania wykonywane przez psa towarzyszącego to wyszukiwanie i podawanie przedmiotów, naciskanie przycisków, pociąganie za klamki, sygnalizowanie stanów zagrożenia. Okazuje się jednak, że pies przewodnik może również pomóc w codziennym życiu niewidomego psa. 

Psiak korzystał z pomocy psa przewodnika

Pewien pies postanowił skorzystać z pomocy psiego przewodnika. Kimchi pojawił się w domu pewnego małżeństwa z Filipin, jako kolejny pies. Małżeństwo miało już bowiem dwa psiaki, lecz postanowili adoptować kolejnego. Chcieli odmienić czyjś los i dać szansę na nowe i lepsze życie. Padło właśnie na niewidomego psa wabiącego się Kimchi. 

– Między Kimchi i Gingerem pojawiła się szczególna więź. Są niemal nierozłączni. Niewidomy Kimchi chodzi za swoim towarzyszem krok w krok – mówi właściciel psów, które łączy niezwykła relacja. 

Ginger zyskał sławę psa przewodnika w swojej okolicy

Golden o imieniu Ginger, który pomaga swojemu towarzyszowi zyskał już sławę, jako idealny pies-przewodnik. Małżeństwo dostaje dzięki temu wiele zaproszeń do okolicznych szpitali i innych placówek wraz ze swoimi czworonogami. Mogą dzięki temu pokazać wszystkim, jak należy funkcjonować, gdy jedno ze zwierząt jest niewidome.Ciekawostką może być fakt, że Ginger początkowo nie akceptował Kimchi i nie chciał mieć z nowym współlokatorem nic wspólnego. 

pies przewodnnik 

Zobacz także:

  1. Pies urodził się bez łap, miał zostać uśpiony. Dostał od losu drugą szansę
  2. Jego właściciel zmarł. Psiak powąchał jego koszulkę po latach, reakcja rozklei Twoje serce
  3. Nietypowy kalendarz ze zwierzętami. Powiesiłbyś go w domu?