Pies puszcza bąki przez sen

Pies puszcza bąki przez sen i nie wiesz co robić? Poniżej odpowiadamy, jak powinieneś się zachować. A jak to głosi stare polskie przysłowie “gdyby nie ten dech, to by człowiek…”. Jak to jest w przypadku psiaków? Czy psy puszczają bąki? Choć to drugie pytanie jest raczej mocno retoryczne i nikt nie spodziewa się usłyszeć na nie odpowiedzi, ponieważ każdy wie, jaka ona jest. Jednak kot z poniższego filmu był mocno zdziwiony tym, że psiak przez sen wypuszcza gazy.  

Pies puszcza bąki przez sen. Co robić?

Zupełnie nic. Puszczanie gazów jest normalną funkcją organizmu, więc na sam fakt raczej nic nie poradzicie. Możecie jednak zwrócić uwagę czy pies nie puszcza ich zbyt często albo po określonym pożywieniu. Warto wtedy pomyśleć nad zmianą karmy. Pamiętajcie, pies, tak samo jak człowiek, może mieć problemy żołądkowe, co za tym idzie, może mieć wzdęcie i puszczać bąki. W przypadku kotów zresztą jest tak samo. 

Mój pies ma gazy, czy to normalne?

Tak, to jest jak najbardziej normalne i nie powinieneś się niepokoić. Jednak smród czy dźwięk może niektórym przeszkadzać. Tak samo, jak przeszkadzały kotu z nagrania. Pękniecie ze śmiechu.