Psy

Gdy pies ucieka z domu

 

Pies ucieka z domu Ten właśnie zniknął w nietypowym miejscu

Co zrobić, gdy pies uciekł z domu? Niezależnie od tego, czy pies uciekł z Twojego podwórka, czy po prostu sam się oddalił, bardzo ważne jest, aby jak najszybciej sprowadzić pomoc. Pomocne może być wezwanie schroniska dla zwierząt, psiarni, salonu fryzjerskiego lub pensjonatu. Koniecznie powiedz, gdzie dokładnie go widziałeś, podaj swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Opisz psa tak dokładnie, jak to możliwe, aby osoba dzwoniąca mogła stwierdzić, czy jest to jej zwierzę. Jeśli to możliwe, zapytaj o stan zdrowia rozmówcy i inne szczegóły, które mogą pomóc w tej sprawie.

Schroniska dla zwierząt

Gdy pies ucieknie z domu, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest skontaktowanie się z lokalnymi schroniskami dla zwierząt, urzędami kontroli zwierząt i weterynarzami. Jeśli Twój pupil ucieknie z domu i nie zostanie odnaleziony w ciągu dwóch dni, możesz utracić swoje prawa. Jeśli jednak uda Ci się je odnaleźć na czas, być może uda Ci się je zwrócić właścicielowi. Oto kilka pomocnych wskazówek:

Sporządź plakat z imieniem i numerem telefonu Twojego zwierzęcia. Możesz umieścić go na swoich kontach w mediach społecznościowych i w lokalnych firmach. SPCA zaleca, aby dzwonić do schroniska po zmroku i w weekendy. Jeśli nie możesz znaleźć swojego zwierzęcia na czas, skorzystaj z pomocy przyjaciół lub członków rodziny, aby go poszukać. Czasami konieczne jest zastosowanie humanitarnej pułapki żywochwytnej. Niektóre schroniska wypożyczają takie pułapki.

Innym rozwiązaniem jest pozostawienie włączonego telewizora lub muzyki i trzymanie zwierzęcia w specjalnej kryjówce. Upewnij się również, że pies ma na sobie identyfikator i obrożę. Jeśli zwierzę nie ma w zwyczaju szczekać, staraj się unikać rozpraszania uwagi. Choć kuszące może być pozostawienie włączonego telewizora, puść muzykę i nie zdejmuj psu obroży. Jeśli pies znajduje się w obszarze, po którym spacerują inni ludzie, zostaw go w bezpiecznym miejscu.

Co więcej, jeśli nie masz mikroczipa u swojego psa, możesz go zeskanować samodzielnie. Jeśli zwierzę jest oznakowane mikroczipem, pracownicy schroniska mogą sprawdzić, czy w bazie danych znajdują się informacje kontaktowe. W przeciwnym razie znalezienie psa jest mało prawdopodobne. Jeśli zwierzę jest oznakowane mikroczipem, jego właściciela można znaleźć jednym kliknięciem. W przypadku braku mikroczipu, mikroczip może pomóc w ustaleniu właściciela psa, nawet jeśli zwierzę ucieknie z domu.

Schroniska dla zwierząt działające społecznie przejmują inicjatywę w rozwiązywaniu problemu niechcianych zwierząt domowych w danej społeczności. Stając się proaktywnymi, poprawiają zdrowie i dobrostan zwierząt domowych. Organizacje te pomagają zwierzętom w potrzebie, realizując programy promujące adopcję zwierząt i budujące pozytywne relacje między zwierzęciem a jego właścicielem. A szerząc wiedzę o schroniskach dla zwierząt, zapewniasz, że więcej zwierząt jest bezpiecznych i szczęśliwych.

Schroniska dla zwierząt

Naturalnym instynktem zwierzęcia jest powrót do domu, a kiedy ucieknie, warto mieć przy sobie latarkę, która pomoże je odnaleźć. Koty i psy mają różne zwyczaje związane ze snem. W ciągu dnia zwykle pozostają w jednym miejscu, natomiast o zmierzchu i o świcie są bardziej aktywne. Mocna latarka pozwoli Ci zobaczyć, dokąd poszedł Twój zwierzak, a także określić najlepsze miejsce do jego poszukiwania.

Zamieść ogłoszenia w lokalnych gazetach i na forach internetowych. Koniecznie skontaktuj się z lokalnymi firmami i sklepami zoologicznymi. Poinformują one lokalne schronisko dla zwierząt. Pamiętaj jednak, że jest to ryzykowne posunięcie. Ludzie mogą to wykorzystać i wyłudzić od Ciebie pieniądze na nagrody. Zachowaj spokój, ustal godziny pracy i sprawdzaj, czy nie ma wpisów o Twoim zaginionym zwierzaku. Nie zapomnij też często sprawdzać ogłoszeń o zagubionych i znalezionych zwierzętach.

Plakaty i ulotki są ważną częścią marketingu masowego. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz rozprowadzać plakaty i ulotki. Możesz wyznaczyć różne miejsca, w których będą one umieszczane. Należy też pamiętać o tym, aby śledzić, gdzie każdy z nich jest umieszczony. Innym dobrym sposobem na rozpowszechnienie informacji jest przygotowanie plakatu z imieniem Twojego psa. Zostaw trochę jedzenia i smakołyków w miejscach, w których pies może się zatrzymać.

string(15) "sidebar_layouts" 1