pies pogryziony przez pszczołę

Pies pogryziony przez pszczołę. Jego pyszczek wygląda strasznie! Stinger został zaatakowany przez rój pszczół. Szybko zabrany do weterynarza, jednak nie wiedział, iż właśnie widzi swoich opiekunów po raz ostatni. Właściciele, widząc, w jakim jest pies stanie i jakie koszty leczenia przed nimi stoją, opuścili klinikę.

Pies pogryziony przez pszczołę może bardzo cierpieć. Pszczoły i osy to duże zagrożenie dla psów. Użądlone zwierzęta wykazują bardzo silny niepokój i szybko puchną. Pozostawione w ciele czworonoga żądło pszczoły, choć już odłączone od ciała owada, może bardzo długo, rytmicznie, kurcząc się, wtłaczać jaz z woreczka jadowego.

Pies pogryziony przez pszczołę. Użądlenie psa, objawy.

Jeśli jesteśmy w stanie zlokalizować i usunąć żądło, powinniśmy to zrobić, a następnie aby ulżeć zwierzęciu, należy na opuchnięte miejsca zrobić zimne okłady oraz obserwować stan psa. W przypadku bardzo licznych użądleń, a szczególnie w niebezpiecznych miejscach np. jama ustna, powinniśmy niezwłoczni e udać się do weterynarza. Po użądleniu może dojść do zapaści, a nawet do śmierci zwierzęcia. Aby uniknąć takich sytuacji, powinniśmy zawsze obserwować psa, tym bardziej na dworze.

Właśnie to przytafiło się Stingerowi. Został on mocno pogryziony i zabrany w krytycznym stanie do lecznicy, gdzie jego właściciele go zostawili. Do akcji szybko wkroczyła fundacja zwierzęca, szybko zauważyli ze ma niedowagę, świerzb i cieżką chorobe skóry, a także chorobę układu immunologicznego, która wymaga ona codziennego brania lekarstw. To zapewne koszta leczenia, skłoniły opiekunów do porzucenia zwierzęcia. Mimo że Stingerowi doskwierał duży ból, był spokojny i opanowany. Jednak pies się nie poddał, walczył. Krótko po tym znalazł nowy dom i odpowiedzialnych ludzi, gdzie jest naprawdę szczęśliwy.