pies

Pies bardzo często jest określany mianem najlepszego przyjaciela człowieka. Bardzo trudno zrazić do siebie psa, nawet jeśli właściciel go skrzywdzi, ten momentalnie mu to wybacza. Ale jeśli o nie dbamy, tak jak powinniśmy, odpłacą nam miłością, wiernością i oddaniem.

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka

Mieszkaniec wioski Sebekapur, Dibakar Rita przekonał się o prawdziwości tego stwierdzenia, kiedy jego pies poświęcił swoje życie, żeby ratować rodzinę. Zdarzenie miało miejsce pod domem Dibakara. W związku z nadciągającym monsunem, kobry – popularne na tych terenach – opuściły swoje kryjówki. Niestety pokierowały się do ogrodu rodziny Państwa Rita.

Czworonóg, który pilnował przydomowego porządku od razu wyczuł zagrożenie i zauważył intruzów. Na początku próbował spłoszyć kobry szczekaniem, jednak uciekające przed ulewą węże nadal zmierzały w kierunku domu i ujadanie psa nie zrobiło na gadach większego wrażenia.

Postanowił rzucić się na węże

Pies, widząc, że węże nadal zmierzają w kierunku, gdzie przebywa jego rodzina, postanowił zaatakować. Wtedy rozpoczęła się kilkuminutowa walka pomiędzy czworonogiem a gadami. Psu udało się zagryźć wszystkie zwierzęta, zanim jad z ukąszeń zaczął działać. Pies został bardzo mocno ranny po starcu z intruzami. Jak donoszą świadkowie zdarzenia, pies stał na nogach, mimo wielu ran i jadu, do samego końca. Nie odpuścił i nie próbował się cofać do momentu kiedy nie padła ostatnia kobra.

Udekorowali ciało dzielnego psa kwiatami

Mieszkańcy wioski wraz z rodziną udekorowali ciało tragicznie zmarłego psa kwiatami. Odprawili mu także pogrzeb. Za poświęcenie swojego życia w obronie swojej rodziny, pies został lokalnym bohaterem.

W wywiadzie dla lokalnej gazety, Dibakar powiedział:

„Jestem w szoku. On poświęcił swoje życie dla mnie i dla mojej rodziny. Zapamiętam go do końca życia. Modlę się, aby jego dusza odnalazła pokój.”

My także życzymy psu spokoju i wielu pysznych kości w psim niebie!

Zobacz także:

  1. Genialna wiadomość dla skatowanych i zaniedbanych psów z tej pseudohodowli
  2. Łapy Twojego psa dziwnie pachną? To bardzo ważny znak
  3. Pękniesz ze śmiechu! Tak wyglądałyby SMS-y od psów [VIDEO]