pies w wynajmowanym mieszkaniu

Pies w wynajmowanym mieszkaniu może okazać się dość dużym problemem. Szczególnie dla osoby, która musi znaleźć nowe lokum szybko. Proces szukania może okazać się długotrwały i mało efektowny, jednak czy jest to możliwe? 

Pies w wynajmowanym mieszkaniu to nie łatwy temat, jednak wykonalny. Musimy się niestety uzbroić w dużą cierpliwość. Co ciekawe, łatwiej będzie nam wynająć mieszkanie z futrzakiem, niż z małym dzieckiem.

Pies w wynajmowanym mieszkaniu. Wynajem mieszkania, a zgłoszenie zwierząt

Jako osoba, która wynajmuje mieszkanie, tym bardziej z dwoma psami, powiem szczerze, nie jest łatwo. Musimy założyć zbroję wykonaną z cierpliwości, wziąć do ręki nasz miecz, czyli długopis i przyszykować swój telefon na wiele, wiele telefonów. Nie każdy właściciel mieszkania lubi zwierzęta, nie każdy tak jak my jest zwierzolubem i traktuje psa jak członka rodziny i to musimy zrozumieć oraz uszanować. Jeśli już w ogłoszeniu widzimy adnotacje o zakazie zwierząt domowych, odpuśćmy sobie zachodu.

Sama zrobiłam dość prostą sprawę, przejrzałam oferty, wybrałam te, które mi pasują. Spisałam sobie kilka słów o mieszkaniu na kartce i pod spodem numer telefonu, a następnie wzięłam urządzenie w dłoń i zaczął się ten żmudny i męczący proces. Niestety musimy się przyszykować, że schemat rozmowy zazwyczaj będzie taki sam, my pytamy o aktualność, właściciel odpowiada, że tak, my pytamy o zwierzęta, właściciel odpowiada, że nie. Niektórzy próbują namawiać, przekonywać właścicieli, jednak moim zdaniem jest to po prostu dodatkowa praca.  

Niektórzy też twierdzą, iż nie trzeba i nawet nie powinno się zgłaszać i informować o obecności zwierząt w mieszkaniu. W końcu prawnie właściciel, nie może nam ich zabronić? Jest to jakiś sposób, choć może nie do końca dobry. W końcu przez ile czasu możemy ukrywać obecność zwierząt w mieszkaniu? Czy chcemy się chować po kątach ze swoim przyjacielem? W końcu najemca i tak się zorientuje, a raczej chcemy żyć z nim w zgodzie. 

Zakaz trzymania zwierząt w mieszkaniu. Zapis w umowie najmu o zwierzętach.

Niektórzy właściciele idą o krok dalej i w umowie wpisują zakaz posiadania zwierząt w mieszkaniu. Czy ma do tego prawo? Tak. Warto też uszanować jego decyzję i nie próbować na siłę postawić na swoim. Nie każdy człowiek kocha zwierzaki, aczkolwiek najemcy mają też inne objawy. Jak wszyscy wiemy psy, są różne i ich zachowanie wynika z tresury właściciela. Nie możemy winić psiaka, że niszczy, gdy zostaje sam, jeśli opiekun nie nauczył go pozostawania samemu w domu.