Pies wymiotuje pianą

Pies wymiotuje pianą i nie wiesz co robić? Niekoniecznie oznacza to problemy trawienne. Choroby u psów lubią udawać inne, niż są w rzeczywistości. Kiedy nasz pies zaczął się nadmiernie ślinić, krztusić się i wymiotować pianą, byliśmy przekonani, że czymś się zatruł i to bardzo poważnie. Jako że objawy nas bardzo niepokoiły, od razu udaliśmy się do weterynarza. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że to co dolega Huzarowi zatruciem jednak nie jest.

Pies wymiotuje pianą, kaszle i się krztusi? Początkowo można pomyśleć, że coś mu dolega pokarmowo i nie może pozbyć się czegoś co zalega mu w żołądku. Jednak prawda jest zgoła odmienna. 

Pies wymiotuje pianą, co robić? Jakie są objawy chorego gardła u psa? 

Twój psiak kaszle i wymiotuje gęstą śliną, mocno charczy i widzisz, że się męczy? Udaj się szybko do weterynarza. Na miejscu powinna zostać zmierzona mu temperatura. I z tego co psi lekarze mówią, kiedy pies kaszle jakby chciał coś wykrztusić, najprawdopodobniej ma chore gardło – jest to podstawowy i pierwszy objaw. Może to być zapalenie tchawicy lub gardła u psa. 

Zapalenie tchawicy u psa jest chorobą zakaźną i uniemożliwia zwierzakowi normalne funkcjonowanie. Często też połączone jest z wysoką gorączką. A najprawdopodobniej Huzar zaraził się tym podczas zwykłego spaceru. Niekoniecznie musiał mieć kontakt nawet z chorym psiakiem, mógł coś niefortunnie polizać. Niestety zapalenie tchawicy u psa rozprzestrzenia się bardzo szybko i jest mocno zaraźliwe. Jeśli w okolicy jeden czworonóg zachoruje, a będzie miał kontakt z innymi, to najprawdopodobniej w okolicznej klinice zaroi się od pacjentów z podobnymi objawami. Ważne jest w takiej sytuacji regularne mycie rąk.