pies wymiotuje

Pies wymiotuje najczęściej wtedy, gdy jest chory. Czy wiesz, co wtedy zrobić? Jak mu pomóc? Warto wiedzieć również, kiedy psie wymiociny są normalne i nie różnią się niczym od innych, a kiedy nie są pożądane i należy wdrożyć, jak najszybsze leczenie. 

Pies wymiotuje z powodu różnych chorób, które opanowały jego organizm. Niektóre są całkowicie normalne i pożądane, a inne zupełnie nie. Dlatego warto wiedzieć na co zwrócić szczególnie uwagę i jakie objawy powinny nas zaalarmować. 

Pies wymiotuje różnymi substancjami. Jak należy zareagować? Kiedy zwrócić na to szczególną uwagę? 

Niemal każdy posiadacz psa chociaż raz w życiu zetknął się z wymiocinami swojego ulubieńca. Samo wymiotowanie jest w pełni normalne. Zazwyczaj świadczy o wystąpieniu choroby, która zainfekowała układ pokarmowy. Jednak specjaliści przypominają, że powodów takiego stanu rzeczy jest o wiele więcej. Co mogło się wydarzyć? Już wszystko wyjaśniam. 

  • pies wymiotuje śliną

Kiedy zobaczysz, że Twój ukochany pupil wymiotuje śliną i chrząka. Musisz mieć świadomość, że istnieje szansa, iż psiak ma chore gardło. Wówczas wymiociny nie są tak duże, jak w przypadku prawdziwych. Z boku może to wyglądać trochę tak jakby pies odchrząkiwał to, co mu zaległo w gardle. W związku z tym, jego wymiociny nie będą pokaźnych rozmiarów. Jest to jedynie niewielka plama, przypominająca wyplutą ślinę. 

  • pies wymiotuje śluzem

Pies wymiotujący śluzem ma najprawdopodobniej pusty żołądek. Świadczy to o tym, że nie zdążył zjeść lub opróżnił już cały żołądek, przez co nie zostało nic ze spożytego pokarmu.