pies zamiast dziecka
Fot. pxhere.com

Pies zamiast dziecka to częsty wybór, szczególnie wśród osób młodych. Jeśli więc dbamy o najmłodszych, by nie zrobili sobie krzywdy w domu, musimy podobnie dbać o zwierzęta. Oto jak najlepiej zadbać o odpowiednie otoczenia dla czworonoga.

Pies zamiast dziecka to spore wyzwane, choć nie tak poważne, jak macierzyństwo. Niemniej jednak powinniśmy zadbać o to, by czworonóg był bezpieczny i by sam nie zrobił sobie krzywdy.

Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie zwierząt, często w związku z niechęcią wobec wychowywania dzieci. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować ze wszystkich środków ostrożności. Jest wręcz odwrotnie.

Porównanie psa do dziecka

Chęć wychowywania małych istot i przywiązywania się do nich w tym procesie może zostać przełożona na czworonogi. Pies jest idealnym rozwiązaniem, jeśli ktoś nie chce lub nie może zostać rodzicem.

Najlepszy przyjaciel człowieka zupełnie jak dziecko przywiąże się do “rodzica”, dając w zamian swoje zaufanie. Pies sprawia mniejsze problemy, jeśli chodzi o żywienie, czystość i zachowanie. Nie będzie płakał w środku nocy ani kaprysił.

Traktowanie psa jak dziecka

Jest to dopuszczalne i potwierdzona naukowo. Pies bowiem przez całe życie, jeśli chodzi o inteligencję emocjonalną, pozostaje na poziomie dziecka w wieku od dwóch do trzech lat. Należy podchodzić do nich z troską i nigdy nie podnosić na nie ręki. Zwykle działa reprymenda słowna.

Pies zamiast dziecka jak przygotować dom na jego przyjście

Podobnie jak w przypadku dziecka, na psa również trzeba przygotować swoje domostwo. Należy schować wszelką chemię domową z dala od jego zasięgu. Tak samo trzeba schować niebezpieczną dla psiaka żywność.

Z podłogi i zasięgu zwierzaka muszą zniknąć również wszelkie małe przedmioty, które pies pogryzie, połknie i zrobi sobie za ich pomocą krzywdę. Posiadając dom lub mieszkanie z piętrami, warto nabyć również bramki, które uniemożliwią ewentualne spadanie ze schodów.