pies ze schroniska

Pies ze schroniska może być niezwykle wiernym przyjacielem. Mnóstwo ludzi boi się takich adopcji, gdyż błędnie sądzą, że taki pies będzie sprawiał mnóstwo problemów. Owszem, jest na to szansa. Jednak taki piesek będzie również najwierniejszym przyjacielem, który nigdy nie opuści swojego właściciela w potrzebie. 

Pies ze schroniska może stać się Twoim najlepszym przyjacielem. Jednak nim to zrobi, Ty musisz zrobić coś dla niego. Co takiego? Adoptować go i zabrać do jego własnego domu, gdzie otoczysz go miłością i wsparciem niezależnie od jego wieku. 

Pies ze schroniska nie mógł uwierzyć w to, że wreszcie będzie miał dom

Dreadlock jest 10-letnim psiakiem, który część swojego życia spędził w schronisku. Był stary i schorowany, więc jego szanse na prawdziwy dom były naprawdę nikłe. Poważne problemy skóry na które cierpiał nie pomagały mu w znalezieniu kogoś, kto chciałby się nim zająć. Niestety jest to smutna rzeczywistość wielu psów mieszkających w tego typu placówkach, które upokorzone czekają, aż pojawi się jakiś wybawca, który choćby na nie spojrzy. 

Los psa odmienił się w momencie, gdy jego schroniskowy opiekun będący wolontariuszem postanowił go adoptować. W ciągu czterech lat, jakie wspólnie spędzili w tych zimnych murach, bardzo się ze sobą zżyli. Mężczyzna uświadomił sobie również, że dni zwierzaka są policzone. Adopcja psa odmieniła ich życie, a w staruszka tchnęła nową, pozytywną energię.